Догана і капуста

SambirWZ
206

Догана і капуста

Директорка школи-ліцею імені Андрія Струся Оксана Цимбрила так і не второпала, за що її покарали, але очікує свіжого гніву, бо взялася з’ясовувати, чому шкільні сніданки подорожчали

Початок вересня у цьому навчальному закладі був ознаменований численними перевірками і рахуванням учнів. В одинадцятий клас там набрали рівно стільки школярів, скільки треба було за нормою, що її встанови депутати міськради. У відділі освіти запідозрили, що там можуть бути «мертві душі», а тому рахували дітей, доскіпувалися до конкурсу, оголошеному на вступ у ліцей. Зрештою, рахування посеред уроку набридло і дітям, і батькам. Колектив написав звернення до відділу освіти, щоб не тероризували ні дітей, ні директорку. Нагадаємо, одного разу керівниця закладу Оксана Цимбрила не пустила перевіряльників у клас під час уроку. Сказала, що допустить хіба у присутності батьків і журналістів (спасибі за повагу).

Уся ця історія якось забулася, виникли інші проблеми та ситуації і ми списали тему в архів, як вичерпану. Та ба, поспішили. Минулого тижня до нас зателефонувала Оксана Миколаївна і повідомила новину: їй дали догану, а тому знову запрошує пресу на прес-конференцію. Ну, як не піти? Та першим ділом ми запитали у неї, скільки дітей є в одинадцятому класі? Десь у освітянських кулуарах з’являлася інформація, начебто комплект дітей був станом на перше вересня, а потім дехто покинув стіни закладу. Відповідь приємно здивувала: Оксана Цимбрила запевнила, що зараз у випускному класі 17 дітей. Ну, і слава Богу.

Тепер про догану. Директорка і досі не може зрозуміти, за що її покарали. Цитуємо наказ: «Беручи до уваги порушення вимог посадової інструкції директором…, враховуючи доповідну записку спеціаліста відділу освіти Войтко Л.С. від 7.09.2017 р., доповідну записку головного спеціаліста відділу освіти Квасниці Р.М. від 7.09.2017 року, складений в.о. начальника відділу освіти Ухачем С.А. та головними спеціалістами відділу освіти Лисейком Б.Я., Войтко Л.С., Квасницею Р.М., пояснення директора школи-ліцею імені Андрія Струся Цимбрили Оксани Миколаївни від 7.09.2017 р., факт безпідставного створення емоційної напруги в учнівському, педагогічному та батьківському колективах, поширення неправдивої інформації серед громадськості… оголосити догану директору Цимбрилі Оксані Миколаївні за неналежне виконання без поважних причин законних розпоряджень в.о. начальника відділу освіти посадових обов’язків». Ось такий наказ…

Оксана Миколаївна розбила усі аргументи відділу освіти у присутності журналістів, бо у її посадові обов’язки входить захист дітей від психологічного насилля, а рахування дітей посеред уроку вона вважає психологічним насиллям. Більше того, згідно з посадовою інструкцією, навіть директор не має права входити у клас під час уроку без нагальної на це необхідності. А візити рахувальників по суті збивали з ритму робочий процес і вчителів, і учнів, а за робочий процес, згідно з інструкцією, відповідальність несе директор.

Оксана Цимбрила оскаржуватиме покарання у суді. А далі в емоціях розповіла про те, що на ремонти школи відділ освіти майже не виділяє грошей, хоча коли мер Юрій Гамар йшов у мери, то казав, що здирництва грошей з батьків на ремонти не буде. Обіцянка забулася, а батьки далі своїм коштом класи лагодять. Владу, твердить Оксана Миколаївна, не цікавить, що в деяких класах стеля на голови сиплеться, владу більше цікавить, чому не прошнурована належним чином гостьова книга. Це ми уперше дізналися, що в школі має бути така книга і кожен гість має себе у неї вписати… Але менше з тим. Єдиний аргумент, який висловила пані директорка у “користь” догані, що у відділі освіти вирішили не дати їй традиційної грошової винагороди директорам навчальних закладів. Самі розумієте, після догани – не до премій… Ми жартома допустили, що після першої догани неодмінно буде друга, а далі – звільнення. Пані Оксана оригінально відреагувала на наше кепкування, мовляв, цілком імовірно, бо влізла не туди… І розповіла те, що нам видалося більшою сенсацією, ніж перша догана. Як директор школи постійно контролює якість харчування дітей. Недавно звернула увагу на те, що сніданки подорожчали і попросила кухарів показати їй накладні, згідно з якими у заклад постачають продукти. Угоди на постачання продуктів укладає відділ освіти. Те, що побачила у паперах, шокувало. Наприклад, капусту довозять до кухні за 14 гривень за кілограм. Зрештою, так само завищені ціни на інші продукти. Наступного дня після прес-конференції навмисне пішов на ринок і перепитав торговців, по чому у них капуста? 5 гривень! Оксана Миколаївна ударила на сполох, надіслала у відділ освіти доповідну про ціновий безкрай і вже наступного дня у школу завезли капусту за 7 гривень. Нам показали усі накладні, бо чомусь не відразу вірилося… Не хочемо нікого підозрювати, але такий бізнес вигідний. Отож, пані Цимбрила підозрює що за таку поведінку можна хапнути ще одну догану, бо «безпідставно створила емоційну напругу».

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар