Домчак побачив в Дублянах зрізані дуби,

SambirWZ
169

Домчак побачив в Дублянах зрізані дуби,

а традиційні на наших теренах захисники лісів не зрозуміли, як це «свої на своїх наїжджають»

Тема захисту лісів перебралася на загалом вільну від цієї проблеми територію – на Самбірщину, де працює державний лісгосп Ігоря Яреми, а до цього чоловіка такі претензії у нас не прийнято виставляти. Порушником спокою став депутат обласної ради Олег Домчак. 

ЗАМІСТЬ того, щоб займатись санітарною чисткою, бо така потреба є, у Дублянському лісі вирубується ділова деревина.  І це не ялиця чи сосна, друзі, це дуби, твердить Олег Домчак. Через неодноразові звернення громад Дублян, Корналович про незаконні рубки деревини мав можливість пересвідчитися, що насправді відбувається у цих лісах.

Чесно, в голові не вкладається побачене: зі славного Дублянського лісу залишилась лише назва – Дубляни. Попри, можливо, санітарну рубку, вирубується ділова деревина, вартість якої за один куб сягає близько 400-500 доларів на ринку. Найгірше те, що для того, аби добратися до якісного дуба, на своєму шляху ламають «молодняк», який уже має по 10-20 років. Це варварство, яке не підлягає жодній логіці. Ніхто не думає, як зберегти флору, утримувати в належному стані під’їзні дороги, а лише – у будь-який спосіб витягнути деревину з лісу. Наступного тижня звернуся у екологічну інспекцію щодо побаченого і готовий показати місця, де в нахабний спосіб вирубується багаторічне, людське надбання.

Свої міркування Олег Домчак підтвердив знимками. Як і слід було очікувати, соціальні мережі відреагували на благодатну тему. Одні обурювалися тим, що ліс ріжуть, інші – і це цікавіше, не зрозуміли, чому депутат облради Олег Домчак (згадали і його партійну блоковість) раптом взявся захищати ліси. Було таке відчуття, що на наших теренах лише окремі партії чи громадські організації приватизували право захищати ліси. І якщо хтось інший входить у цю тему, то неодмінно виникає скептицизм, мовляв, як це можна лізти на нашу “територію” – начебто ніхто інший, навіть з БПП, не може втрутитися у захист лісів.

Цікава інтрига і в іншому. Як відомо, Олег Домчак свого часу керував Самбірською райдержадміністрацією і мав, як нам видається, добрі стосунки з керівниками державного лісгоспу. Але, видно, ситуація у Дублянському лісі його дістала так, що довелося побити горщики з колективом Ігоря Яреми…

Відповідь лісівників не забарилася… «Голова постійної комісії з питань бюджету Львівської обласної ради Олег Домчак поширив інформацію, що ніби під санітарною чисткою лісівники лісгоспу вирубують ділову деревину. Не розібравшись з даним випадком, зацікавлені користувачі мережі репостили  інформацію, розповсюджуючи неоднозначні коментарі. Розібравшись з інформацією, адміністрація Самбірського лісгоспунадає коментарі, щоб роз’яснити громадськості  всю суть. Зазначені ділянки не є санітарними рубками, а суцільнолісосічними рубками головного користування в урочищі «Корналовичі»,  кварталі 2 виділ 36.1 площа 1,0 га, лісорубний квиток № 002843 від 16.10.2018 року, кварталі 10 виділ 19.1 площа 0,8 га, лісорубний квиток № 002860 від 06.11.2018 року. Лісорубні квитки на рубки головного користування  видані Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства на основі затверджених лімітів та розрахункової лісосіки, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №72 від 10.02.2010р., згідно з даними лісовпорядкування розробленими Львівською державною лісовпорядною експедицією.

На місцях вирубок щорічно проводять посадку лісових культур дуба звичайного якісним посадковим матеріалом з лісорозсадників лісгоспу, згідно з проектами, затвердженими на Лісокультурній раді при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, членами якої є науковці Лісотехнічного Університету.

На ділянках лісових культур здійснюється необхідна кількість доглядів. А отже, на місці хворого, пошкодженого різноманітними хворобами перестійного деревостану росте чудовий молодий дубовий ліс.

Спеціалістам лісового господарства відомо, що при рубках головного користування вирубується вся деревина, що знаходиться на ділянці, а не тільки пошкоджена хворобами лісу та шкідниками, крім насінників. Хоча з досвіду лісівників можна вже зазначити, що за останнє десятиліття у  цьому перестійному лісі через різноманітні хвороби вже втрачено значну кількість ділової деревини, яку тоді можна було реалізувати і виготовити з неї якісну продукцію переробки, а сьогодні в кращому випадку годиться тільки на дрова.

І це державний ресурс,  а не приватний. Вся лісопродукція виставляється на біржові торги, і реалізується нашим українським деревообробникам, що виготовляють з неї продукцію, наприклад меблі. Та й на самих фото, які розмістив пан Домчак, видно, що дерева пошкоджені і втратили технічну якість.

Олег Домчак дотримав слова і скерував свої матеріали до лісового управління та екологів. Чим закінчиться ця історія, повідомимо згодом…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар