Дороги, які відремонтуємо

SambirWZ
287

Дороги, які відремонтуємо

Самбірський район отримає на ремонт доріг рекордну суму коштів – 50 мільйонів гривень. 37 – з державного бюджету, 13 – з обласного. Відновити автошляхи планують на 19 напрямках. Тож незабаром між багатьма селами району будуть оновлені десятки кілометрів автопроводів.

Стан доріг на Самбірщині – наболіле питання багатьох років. Та, схоже, ситуація має шанси змінитися. За словами депутата та голови бюджетної комісії обласної ради Олега Домчака, центральна та обласна влади виділили чималі кошти на відновлення шляхів місцевого значення. Вже розпочали комплекс необхідних робіт на відтинках Передільниця-Садковичі, Мостиська-Самбір-Борислав, стартував ремонт дороги до села Сприня через Черхаву і Блажів. Ліквідували ямковість шляхів в напрямках Львова, Мостиськ, Дрогобича, Вільшаника, Кульчиць та інших сіл району.

Загалом планують провести ремонтні роботи на 19 напрямках. Окрім того, в районі вже відновили автомагістраль державного значення Львів-Ужгород в напрямку від Самбора до Турківщини. Наразі на етапі розробки проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт проводу від Самбора до Львова.

– До липня можна було б зробити набагато більше, – каже голова районної ради Віталій Кімак. – На мій погляд, склалася парадоксальна ситуація: гроші є, а от з підрядниками проблема. Свою частку співфінансування, виділену з районного бюджету, ми передали Службі автомобільних доріг Львівської області ще у березні, надійшли кошти з державної та обласної скарбниць. Та все зупинилося через терміни проведення тендерних торгів Службою автомобільних доріг. Розкриття більшості пропозицій та визначення підрядника відбудеться лише 14 липня.

Керівники району переконані: потрібно кардинально змінити час оголошення і проведення конкурсів на виконання робіт. Рішення про виділення коштів повинні приймати не на початку поточного року, а наприкінці попереднього. Самі ж торги мають відбуватися протягом зими, щоб за доброї погоди навесні підрядник приступав до роботи. Хоча згідно із затвердженими графіками, усі ремонтні роботи повинні завершитися до жовтня.

Наразі керівники Самбірщини разом з депутатами обласної ради свою увагу зосередили на якості проведення ремонту. Як свідчить досвід, такий контроль необхідний. Для цього на сайті районної ради створили спеціальний модуль “ПРОЕКТИ ОН-ЛАЙН”, де кожен бажаючий може ознайомитися з плановими показниками ремонту автошляхів і висловити свої побажання чи зауваження.

Більше того, постійно інформують голів місцевих рад, сільських і селищних депутатів та  громади про початок ремонту та строки його проведення. Відтак, до контролю за якістю залучають місцевих мешканців та водіїв, які проїжджають ремонтованими ділянками. Варто зазначити, що зауваження враховують, а недоліки негайно виправляють. Такий підхід до справи пов’язують і зі зміною керівництва Львівського облавтодору, який очолив наш земляк Андрій Сліпецький. Концептуально іншою стала стратегія роботи підприємства. Капітально полагодили стару техніку, придбали сучасні спецзасоби.

Та все ж, чимало доріг на Самбірщині ще потребують ремонту. Вони у планах на наступний рік,  запевнив у коментарі народний депутат України Ярослав Дубневич. Нардеп запевняє: проблема ремонту  шляхів має стати пріоритетним завданням для влади усіх рівнів.

-Ми поставили перед собою амбітне завдання – до кінця року здійснити реформу дорожнього господарства, щоб вже у 2017 році почати якісно, за сучасними технологіями оновлювати дороги. Принципова позиція полягає у тому, що всі кошти, які надходять від користувачів доріг (акцизи з продажу імпортного пального, штрафи за перевантаження та інші) повинні безпосередньо направлятись на будівництво, ремонт та обслуговування доріг. Тобто, відпаде потреба забирати значні кошти до Києва з місцевих бюджетів. Та лише нещодавно ми знайшли порозуміння і підтримку  уряду в такому важливому питанні як створення Дорожнього фонду. Фіксована частина коштів буде залишатися у регіонах і виділятися на дороги місцевого значення. Власне, місцеві громади й визначатимуть першочерговість проведення реконструкції шляхів свого регіону, – повідомив народний депутат  Ярослав Дубневич.

Марія СИМОНЕНКО.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар