Дорогі наші садочки…

SambirWZ
100

Дорогі наші садочки…

Батьки малят, які ходять у садочки Самбора, б’ють на сполох – їм підняли вартість послуг. Суми називають різні – від 400 до 600 гривень і кажуть, що це надто багато, їхні гаманці не витримують навантаження.

“Високий Замок” вирішив з’ясувати, чому садочки подорожчали, і пішов до виконувачки обов’язків завідувача відділом освіти Любові Войтко. Розпочала з того, що ні ратуша, ні відділ освіти не давали жодних вказівок підвищувати оплату за садочки, а у всьому винні постачальники продуктів. На початку року традиційно оголошують тендери на поставку продуктів харчування, а в умовах угод є прописаний пункт про те, що вартість продуктів може зростати на певний відсоток. Щомісяця область проводить моніторинг цін і визначає вартість тих або інших продуктів. Брати товар за цінами вищими, ніж вказано у моніторингу, комірник не має права. Якщо постачальник привіз йому капусту за завищеною вартістю, той просто не приймає, аби не натягати на себе зайвий клопіт. Продукти, як усі ми знаємо, на місці не стоять і постійно ростуть у ціні, саме тому і батькам доводиться платити більше… Поруч з тим, Любов Войтко розповіла, що і постачальників нині знайти дуже непросто, бо вони відмовляються працювати в умовах постійного зростання цін на продукти, а працювати собі у збиток не хочуть.

Як і раніше, вартість перебування дитини у садочку регулюється формулою: 60 відсотків оплати вносять батьки, а 40 – міський бюджет. Але кожного разу приймають рішення в ратуші про пільгове харчування тих чи інших категорій. Здебільшого це діти з сімей з важкими матеріальними умовами. Нині у садочках таких 208, у школах – 464.  Крім того, безкоштовно харчують дітей воїнів АТО, дітей з особливими освітніми потребами, логопедичну групу… Чи можна вважати правильним те, що коли дитина, не вимовляючи певних букв, має право безкоштовно харчуватися поруч з тими, за кого платять батьки, це питання непросте. До тієї ж категорії пільговиків входять і діти з поганою осанкою і ті, які часто хворіють.

Але повернемося до цін. У відділі освіти підрахували, що перебування дитини в садочку протягом дня обходиться батькам у 20 гривень. У місяць – більше 400. Разом з тим, система розрахунків складається так, що частка йде як передоплата. Але вона просто зараховується на наступний місяць і ніхто батьків не обманює. Навіть якщо сталася переплата, то гроші батькам повертають. День перед тим, як ми спілкувалися з Любою Войтко, вона підписала документ про повернення одній матері 300 гривень.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити