Дубляни не пустили Міжгайці на свою територію

SambirWZ
112

Дубляни не пустили Міжгайці на свою територію

Сесія Самбірської районної ради розпочалася з медицини. У нас, до слова, жодна сесія не обходиться без неї. Гальорка сесійної зали розділилася на дві майже рівні половини – медики Міжгайцівської лікарні та мешканці Дублян. Ми уже знали, про що піде мова: наркологія з Міжгайців має переселитися у Дублянську лікарню, а місцеві мешканці не хочуть.

Це, здається, та цікава ситуація, коли кожна сторона конфлікту має рацію і готова відстоювати свою правду. Медики, яких дотиснула оптимізація, погодилися на переїзд у Дубляни – уже підготували належним чином нові приміщення: заґратовані вікна, спеціальні двері, окремий вхід. Зрештою, і колектив згідний був переїхати у селище заради економії на утримання приміщення в Міжгайцях. Якщо б цього не зробили, то й сама дублянська лікарня могла б залишитися під знаком запитання. А втім, у Дублянах так само живуть потенційні клієнти наркології…

Відповідь мешканців селища не забарилася – вони не хочуть таких тимчасових обивателів біля школи, садочка. Це, мовляв, негативно впливатиме на моральний клімат і взагалі. Більше того, у Дублянах провели опитування громадської думки і 90 відсотків людей проти наркології на своїй території. Ті десять відсотків, які “за” – здебільшого самі медики та їхні родичі, які переймаються долею своїх робочих місць. Іти проти волі громади, каже війт Роман Когут, він не може, а тому питання про переселення наркології з Міжгайців у Дубляни зависло у повітрі, хоча радше всього, все залишиться так, як було. Голова райради Віталій Кімак підписав розпорядження про те, щоб не переселяти Міжгайці у Дубляни, а лікарню у Дублянах передати об’єднаній Дублянській громаді. Є вказівка з області – цю лічницю має фінансувати Дублянська об’єднана громада, а не районний бюджет. Тому уже найближчим часом, мабуть, до кінця року, тема грошей для Дублян стане головним болем голови громади Романа Когута.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар