Думати на перспективу треба, але очистити Хирів від непотребу слід негайно

SambirWZ
51

Думати на перспективу треба, але очистити Хирів від непотребу слід негайно

Сказати, що у Хирові сміттєвий колапс – не сказати нічого. Реальність нагадує Львів чи Дрогобич сумних часів. До виборів ще було так-сяк, а потім катастрофа. Нагадаємо, містечко не має свого сміттєзвалища, возило до Слохинь. Слохині обурювалися, екологи строчили акти, бо територія захаращена, земля забруднена, вода не відповідає стандартам, водіїв зі сміттям з Хирова, упійманих на гарячому, штрафували – так ніби то вони винні, що їм казали там непотреб там складувати. 

НЕ ВИКЛЮЧЕНО, людям набрид той безлад і вони, обираючи голову ОТГ, зреклися попереднього голови Івана Голубця і віддали перевагу голові зі Слохинь Мирославі Королюк. Хоча, треба віддати належне, Іван Ярославович правдами-неправдами таки очищав місто, хоча проблема була більше стратегічного характеру: місто не має вільної землі, на якій можна було б облаштувати новий полігон і забути про засмічені вулиці раз і назавжди. Якщо тепер Слохині увійшли в Хирівську ОТГ, ставши однією територією, то можна було сподіватися, що прийматимуть відходи без проблем, але й це не виходить… Відразу на старті чиновники та депутати, які почасти робили собі передвиборче імя на проблемі сміття, зайшли в глухий кут.

Приємним залишається хіба той факт, що небайдужі містяни пробують самі шукати вихід з ситуації і пропонують певні «рецепти». Зокрема, вважають, що влада Хирова має оголосити надзвичайний стан і тоді «від держави ми зможемо отримати фінансові та матеріальні ресурси для ліквідації сміттєзвалищ у всій ОТГ і для облагородження нових та для відшкодування нанесених збитків нашій екосистемі». Ідея геніальна! Більше того, для оголошення надзвичайного стану вистачило б одного папірця з начальницьким підписом і печаткою. Для значущості теми такий стан могла б оголосити і Старосамбірська райдержадміністрація, і Самбірська районна рада, і навіть Львівська ОДА чи обласна рада, але сміття однаково треба кудись вивезти і бажано якнайшвидше, і найліпше – до свят. Питання: куди? У ті ж Слохині, чи, як пропонують небайдужі, у Старий Самбір? Хоча і Старий Самбір нічого Хирову не винен, і навіть Самбір, зважаючи на дратівливість теми, не візьме на себе мужності брати чужий непотреб. І хто їх до цього змусить, коли тепер це самоврядні території (ОТГ) зі своїми не менш активними активістами? Чи буде давати держава гроші містові, яке само себе оголосить зоною надзвичайного екологічного лиха? Сумніваємося, державі нині далеко не до хирівського сміття. Вона (держава) уже навчилася скидувати проблеми на місцеву владу… Інша справа, що місцева влада може писати та вигравати різні екологічні проєкти та мікропроєкти і здобувати кошти на благоустрій, але для цього потрібен час, якого нема, і чималі зусилля.

Небайдужі пропонують ще кілька цікавих ідей, з якими ніхто не сперечається, але якби вони реально вирішували цю проблему, то їх би точно задіяли ще раніше… Одне слово, Хирів треба рятувати. Як? Чесне слово, не знаємо… Єдине найрозумніше, що приходить на думку уже, то перепроситися зі Слохинями і негайно вичистити центр ОТГ. А вже потім думати, що робити на перспективу.

…Днями у Самборі випадково зустрілися з колишнім міським головою Хирова Іваном Голубцем. Поразки на виборах не сподівався, але тепер каже, що наче гора з плечей упала. Упала, зрештою, на інші плечі…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити