Духовна обитель Андрея Шептицького у Добромилі зібрала моральних авторитетів Львівщини,

SambirWZ
215

Духовна обитель Андрея Шептицького у Добромилі зібрала моральних авторитетів Львівщини, 

а Ігор Калинець зазначив, що багато навчився, причастився незабутніми враженнями від землі, яка зберігає сліди Митрополита

Ця подія не додасть на Старосамбірщині нових робочих місць, не відремонтує доріг і не врятує лісів, але вона є чимось більшим для промоції та іміджу району. Принаймні, такого “зорепаду” видатних громадських особистостей області на нашу землю давно не було…

Серед поважних гостей – Герой України, екс-міністр освіти та автор реформи вищої освіти  Іван Вакарчук, поет, дисидент, лауреат Державної премії імені Т. Шевченка Ігор Калинець, доктор історичних наук, письменник Петро Шкраб’юк, голова Союзу Українок Орислава Хомик, член Національної спілки архітекторів України Юрій Горалевич, професор Львівського Національного Університету Михайло Кріль, перший директор Музею “Шевченківський гай” Борислав Рибак, голова ГО “Народна справа” Олег Паска, голова Громадської Ради “Святий Юр” Валерій Калинюк та президент благодійного фонду “Святий Юр” Григорій Брунець. Організували цю місійну виїзну нараду Львівське громадське об’єднання “Святий Юр” та ГО “Старосамбірщина-3000” з ініціативи та за сприяння голови Ради розвитку Старосам-бірщини Максима Козицького.

Старосамбірщина – благословенний край, де сходяться перехресні стежки великих світочів: отців Івана Могильницького, Івана Снігурського, Михайла Вербицького та Митрополита Андрея Шептицького. Тому імпреза розпочалася з того куточка, де вже чимало зроблено для увіковічнення цих Великих Українців, – Міженця. У середній школі діють музеї о. І.Могильницького (єдиний в Україні) та Матері Триєдиної. Учителі, діти і представники сільської громади разом із священиками щиро зустріли гостей, запросили до музейної кімнати, а учениці Оленка Яворська та Тетянка Роман дуже зворушливо заспівали Гімн школи о. Могильницького. “Я не думав ніколи, що зможу в нашому селі зустрітися з такими поважними людьми”, – щиро поділився думками міженецький підприємець, депутат районної ради Михайло Брошко. А директор школи Ірина Лапицька, зачинатель і натхненник багатолітньої подвижницької праці, переконана, що незабаром у Міженці створять Духовно-просвітницький центр імені о. І. Могильницького.

Потім поважна делегація відвідала Добромиль. Саме тут, у Василіанському монастирі Св. Онуфрія, у 1888 році нащадок славного і давнього роду Шептицьких “став на тернистий шлях служіння Богові та Україні”. Склавши чернечі обіти в Добромилі, Андрей Шептицький зробив крок до безсмертя. Зараз майже вивершений беатифікаційний процес: слуга Божий Андрей Шептицький, Львівський митрополит УГКЦ – перший у списку на проголошення блаженним серед інших претендентів на вічну прославу. Маємо усі підстави вірити, що Добромильський край та й уся Старосамбірщина стануть відомими на увесь світ, щоб сюди, на Чернечу гору, звідусіль йшли з поклоном віряни та зацікавлені туристи.

Підйом на Добромильську гору, де височіє обитель отців-василіан, учасники делегації назвали символічним сходженням до відродження колишньої слави. Добромильський міський голова Юрій Петрик висловив упевненість, що місто має передумови, щоб стати своєрідним духовним центром. Найголовнішим, звичайно, є монастир, який потребує відновлення, а відтак немало грошей… Про це учасники місійної виїзної наради говорили на засіданні “круглого столу” в Старосамбірському “білому домі”. Про можливість розвивати Старосамбірщину, напрацювання спільних ініціатив і проектів говорили очільники району Микола Цепенда і Тетяна Терлецька. Про цю зустріч, напевно, найкраще сказав Ігор Калинець: “Я сьогодні багато навчився, причастився незабутніми враженням від землі, яка зберігає сліди Митрополита”. Благословення від настоятеля церкви Святого Миколая в Старому Самборі о. Михайла Николина  завершили історичне для району дійство.

 

Оксана ПЕТРІВСЬКА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар