«Діду, а Святий Миколай курить папіроси?»

SambirWZ
147

«Діду, а Святий Миколай курить папіроси?»

Ще кілька днів – і до нас прийде Святий Миколай. Це та незабутня ніч, якої чекають і старі, і малі, бо старі теж колись були дітьми. Упевнений, що кожен з нас у закапелках пам’яті тримає щось особливе про велике свято доброти, щирості, радості, втіхи, зрештою, свято подарунків… І я міг би згадати, як колись батьки купили лижі і, хоча мене заховали до сусідки, я все одно підгледів – то не Святий Миколай ніс, а тато. З одного боку, приємно, що нарешті маю свої лижі, а з другого – ну, чому це був не Миколай?

АЛЕ нині про іншу ситуацію. Років десять тому власник радіотаксі Орест Коркуна запропонував мені побути Святим Миколаєм – де мій розум тоді був, поняття не маю… Люди робили замовлення і ми їздили.  Спочатку це мене потішало, а потім несподівано для себе з’ясував, що бути у такій ролі і фізично, і морально важко. Та й одіж Благодійника, яку Орест Павлович випрошував десь у садочках, була якась не зовсім моя, доволі незручна, бо плуталася поміж черевиками. І сива борода на гумці від трусів тиснула вуха, але чого не зробиш заради свята… Нас зустрічали батьки на порозі уже з подарунками, потім вводили у помешкання. Діточки навперебій розповідали мені віршики про «мене», співали. Кожного разу питав, чи тут всі чемні. Цікаве дослідження: діти і мамусі завжди чемні, а татусі – поголовно ні. Татусям мав завчасу приготовлену різку і це їх потішало.

А ще кожній сім’ї давав у презент календар від «Високого Замку», нагадував про закінчення передплати, що, до речі, і зараз роблю…

Перекурити та відпочити з Орестом Коркуною ми могли тільки у його «Радіо-Жигулях»… Через кілька днів після свята зустрів у Самборі дідуся, у внучки якого ми гостювали. І як, питаю, враження? Та все гаразд, відповів, тільки внучка мене потім цілий вечір допікала питанням: чому від бороди Святого Миколая дуже несло цигарковим димом? І тут я зрозумів: діти від нас мудріші і спостережливіші. І треба ж було двом дорослим вуйкам та вляпатися у таку халепу… Більше на ці «афери» від пана Коркуни я не погоджувався.

…Ми маємо ще кілька днів до Миколая. Знайдіть можливість привітати хоч чимось своїх рідних та близьких. І не забудьте тих самотніх і немічних, до кого Благодійник, радше всього, не планує заходити…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар