Економічна подія року: «Свіжий подих на хлібокомбінаті та спиртзаводі і Європа в Чукві»

SambirWZ
49

Економічна подія року: «Свіжий подих на хлібокомбінаті та спиртзаводі і Європа в Чукві»

Як тільки на початках «Високозамківської Самбірщини» ми починали зазирати у той рік, який минав, то ця номінація була у нас напрочуд шанованою, бо економіки було більше.

А ПОТІМ все почало котитися в невідому напрямку, ті, які створювали економічні блага, подалися на заробітки, тому й визначення «Подій року» здебільшого обходилося без економіки. І лише цього року намітилося щось оригінальне. Ми ще не знаємо, чим воно закінчиться, критиків уже знайшлося багато, але є підприємці з Дніпра, які хочуть придбати територію самбірського колишнього хлібозаводу. Обіцяють створити до двох сотень робочих місць, випускати для Європи екологічно чисті упаковки, бо пластиком Старий Світ уже наситився. Головне, як ми недавно писали, аби знайшлися охочі там працювати.

Ще одна економічна подія, варта нашої уваги – продаж за 48 мільйонів колишнього Воютицького спиртзаводу. Ми писали про це, але з певною обережністю, бо, знову ж таки, не знаємо, чим все закінчиться. Але тішили себе тим, що нові власники не будуть тнути завод на метал, бо платити за брухт 48 мільйонів – занадто круте задоволення. Будемо сподіватися, що підприємство поверне собі імідж.

І як підсумок цієї номінації мусимо сказати, що піднатужилися і знайшли людину, яку можемо назвати «Керівником року» власне в галузі економіки. Андрій Куйдич, який керує потужним підприємством у Чукві, не лише не згортає виробництво, як це прийнято тепер у нас, а нарощує і виходить на Європейські ринки збуту. Такого обладнання, як у Чукві, на жодному нашому підприємстві, нема. І люди мають роботу, і заробіток… Вітаємо, пане Андрію, ви цього разу у нас «Керівник року»…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити