Життя в локдауні (клоунаді)

SambirWZ
286

Життя в локдауні (клоунаді)

«Синку, то був карантин Зеленського: горілку купувати можна було, а презервативи – ні».

Коли ми готували попередній спецвипуск, то був намір нагадати читачам про оголошений урядом локдаун. На всяк випадок – аби потім хтось не потрапив під гарячу руку правоохоронців. Але стрималися, бо якось про посилений карантин перед святами більше мовчали, ніж говорили, і десь закрадалася думка про те, що раптом все стабілізувалося і локдаун прошмигне боком. Так вже було: ми мали поринути у заборони відразу після новоріччя…

Проте, наші сподівання виявилися марними, влада не забула про свої перестороги і з 8 січня таки накинула нам обмеження, що діятимуть до 25 січня. І тепер нам усім треба знати, що, згідно з постановою КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», карантин в України продовжено до 28 лютого, а у період від 8 до 24 січня триватиме повний локдаун.

Заборонили роботу суб’єктів господарювання у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе, крім доставки та замовлень на винос, роботу торговельно-розважальних центрів, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, проведення усіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних) заходів, діяльність непродовольчих ринків, відвідування закладів освіти, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти, торгівлю та побутове обслуговування населення (крім торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, ветпрепаратами, пальним, а також надання фінансових послуг, послуг з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, діяльності перукарень та салонів краси за попереднім записом).

За якими принципом небідні люди, які сидять у високих столичних кабінетах, накидували нам обмеження, ніхто сказати не може. Але включаємо логіку. Якщо, скажімо, взяти Самбір. Продуктовий ринок, що у закритому приміщенні, має право торгувати, а промисловий – який на свіжому повітрі – ні. Без одягу певний час можна потерпіти – факт, але люди, які стоять за прилавками, теж хочуть жити і не завжди і не у всіх захмарні прибутки… А тут ще й платіжки з захмарними сумами приходять. Інтернет підігріває нас цікавими цифрами: у найбіднішій державі Європи – Україні, найвища вартість житлово-комунальних послуг, а ПреЗЕдент катається з гірки в Буковелі і залюбки знимкується з електоратом. Далі. Заборонено працювати будь-яким закладам освіти, крім садочків. Чому? Це теж саме скупчення народу, ну, може трішки менше. Якщо дозволений транспорт, де теж немало люду збирається, то чому, наприклад, у супермаркетах заборонений продаж груп товарів промислового призначення? Що собі з цього приводу міркує народ: «Про лампочки – не жарт. Ось що не можна придбати в українських супермаркетах. Лампочки, сміттєві пакети, нейлонові рукавички, губки для миття посуду й ганчірки для миття підлоги, освіжувачі повітря – всі ці небезпечні товари українці не зможуть придбати в супермаркетах до 25 січня. Втім, вже опівночі 25 січня вони знову стануть безпечними! Яким чином їх покине вірус, що поселився в них на два тижні, ніхто не пояснює. І взагалі, те що відбувається зараз, важко зрозуміти! Яким чином губка для миття посуду і звичайна лампочка раптом стали смертельно небезпечними!» Таких «знаків запитань» у простого посполитого десятки…

Ми пробували знайти бодай якесь більш-менш серйозне урядове пояснення такій дискримінації у супермаркетах, і ви не повірите, знайшли: урядовці вважають, що увесь той промисловий дріб’язок не є товаром першої необхідності. Чи таке: про шкарпетки треба було подбати раніше, ми ж бо вас попереджували заздалегідь про локдаун… Ну, чи не абсурд? Та якщо вже людина увійшла у маркет за продуктами, то невже біля лампочки, презерватива чи магніта знайде собі смерть? Це наче сюжет для «95 кварталу»…

Водночас правоохоронці закликають суб’єктів підприємницької діяльності ретельно дотримуватися нових карантинних обмежень. А громадянам нагадують, що на весь період карантину заборонено перебування в громадських будівлях та громадському транспорті без масок.

«У період локдауну поліцейські Львівщини працюватимуть у посиленому режимі – створені додаткові мобільні групи, які перевірятимуть дотримання карантинних обмежень суб’єктами підприємницької діяльності та перевізниками, а також громадянами. Основне наше завдання – попередити і запобігти, тож поліцейські, насамперед, проводитимуть профілактично-роз’яснювальну роботу, проте якщо правопорушник не реагуватиме, він буде притягнутий до відповідальності. Ми повинні усвідомити, що лише спільними зусиллями можемо зупинити пандемію. Закликаємо суб’єктів господарювання та перевізників неухильно дотримуватися нових карантинних вимог, а громадян – користуватися індивідуальними засобами захисту та уникати скупчень людей», – наголосив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції Дмитро Міхалець.

У перший день новітнього карантину поліцейські Львівщини прозвітували про те, що склили 86 протоколів на порушників. Нагадаємо, протокол – це лиш папірець, але за ним йдуть солідні штрафи. Нам залишається сподіватися, що в поліції так само працюють люди, які розуміють ситуацію і будуть загалом лояльними. Ми вже проходили ті локдауни, а ковід все одно не зник, ми в Самборі навіть «червону зону» мали, а люди все одно хворіють. Не йдемо проти лінії уряду, але сумніваємося, що навіть після жорстких заходів вірусний ланцюг обірветься. За нашими спостереженнями, у перші дні «терору» на вулицях наших міст людей було обмаль, а промислові крамниці здебільшого зачинені.

Станом на понеділок, Львівщина мала 160 нових захворювань – ну, це уже не півтисячі… Або через свята тести не робили, або справді недуга сповільнила ходу по людях. А тепер наша маленька сенсація: чи не вперше з часу пандемії Самбір та Самбірщина не зафіксували собі жодного трафунку, зате вгору пішла Старосамбірщина, яку ми вважали максимально вільною від ковіду. Там в один день зафіксували хворобу у Біличах, Великій Лінині, Гуманці та Созані.

Роман ІВАНЧУК.

Земляки кепкують…

«Вчора поліцейські помітили перехожого, який, побачивши службове авто, різко прискорив ходу. Інспектори зупинили чоловіка, який під час розмови помітно нервував і невдовзі після поверхневого обшуку, виявили у нього предмети, схожі на шкарпетки: дві нові пари з бирками та одні вже використані. Звідки він дістав нові шкарпетки та з якою метою, чоловік не міг пояснити. Очевидно, судячи по запаху, чоловік одну пару вже встиг використати. Поліцейські викликали слідчих, які будуть з’ясовувати всі обставини справи. Патрульна поліція закликає людей не купувати шкарпетки, адже таке порушення тягне за собою кримінальну відповідальність!»

«Простояла в супермаркеті у черзі до каси, але з’ясувалося, що кульочок мені не продадуть, бо це заборонений товар. Довелося продукти залишити і піти додому ні з чим».

«А кому носочки? Теплесенькі, м’якесенькі! По шість пар в одні руки, і так кожні півроку! Ще футболочки, труси – по 4 пари; крєпкі штани, теплі куртки, фліски та надійне взуття.

І все – безплатно, без черг, без локдаунів! І навіть, по секрету скажу, автомата дають! А чемним хлопцям і дівчатам навіть дозволяють з гармати вдарити. І на танчику покататись. ЗСУ – найкраще рішення твоїх проблем».

«Тепер чоловіки у повній мірі оцінять подаровані їм на Миколая труси та шкарпетки».

«Секс всьо, позаймались трошки і більше не можна… Батарейки тоже не можна! Особливо «крону» лизати, а то попривикали на карантині… Доведеться тепер презервативи прати».

«Відповідь в телефон: «Ми в перукарні зачинені. Коли підійдете до дверей і постукаєте, то озирніться – щоб не було поруч ніякого поліцейського, добре?» А під час стрижки клієнт каже: «У мене така робота, що треба виглядати акуратним та охайним». «А ви де працюєте?» «Та в поліції…»

Анекдот 2032 року. «Тату, тату, чому я такий тупий?» «Та розумієш, синку, то був карантин Зеленського: горілку купувати можна було, а презервативи – ні».

Вас це може зацікавити