Журналісти так і не дізналися, скільки коштує один ліжкодень

SambirWZ
166

Журналісти так і не дізналися, скільки коштує один ліжкодень

У п’ятницю мала відбутися прес-конференція міської і районної влад з тим, щоб журналісти розповіли медикам та пацієнтам, що буде з медициною. Відбулася, але не з тим ефектом, на який ми очікували. А все тому, що міського голови Юрія Гамара, чи когось із його нечисленних заступників не було. Був молодий чоловік, який представив себе вільним журналістом, хоча помічений у колах, близьких до пана Гамара як позаштатний радник…

Сказати, що журналісти від очільників району почули щось нове, не можемо. Вони провадили свою правду, а перечити не було кому. Тому перекажемо кілька основних і, як нам видається, нових моментів. Голова РДА Микола Фрей говорив, що район робить все можливе, аби врятувати місцеву медицину від розвалу. Точніше, говорив про збереження якісних послуг пацієнтам. Хоча у поняття “якісні послуги” може входити багато що… Попри це, нагадав, що в лікарні роздуті штати і, на жаль, незважаючи на численні старання із звільнення зайвих, адміністрація ЦРЛ приймала нових – скільки прийняла, не повідомив. Нагадав, що процес реорганізації пройшли лікувальні заклади у Ралівці, Бісковичах, Рудках, Дублянах. Хоча багато з того, що створили у районі, пішло за рахунок участі у проектах державного фонду регіонального розвитку. Прикро казати, але місто Самбір, на жаль, імпотентно ставиться до проектів, які дозволяють влити у місто грубі гроші. У Самборі вважають, що коли в районі щось робиться, то неодмінно коштом із загального “казана”.

Цікавим відкриттям для газетярів стало те, що ЦРЛ заробила 1 мільйон 200 тисяч гривень на спецфонд, хоча нам не пояснили, де ці гроші є. Але якщо пацієнти платять за своє здоров’я, подейкують, хабарами, то давайте вже їх узаконимо – добровільне поповнення спецфонду чи платні послуги через квитанцію. Влада та журналісти пробували з’ясувати, скільки коштує ліжкодень. Відповіді не отримали, хоча це одне із найцікавіших запитань. Закінчив свій виступ Микола Фрей оптимістично: звернуться до Києва з проханням додати грошей. І цілком логічним було наступне міркування: а чи місто звернеться? Маємо підозру, що ні, оскільки таке відчуття, що найліпше говорити про медицину на політичних віче. Район відчує і свої фінансові проблеми – Рудківська лікарня має у дефіциті 4,5 мільйона, однак “білий дім” переконаний, що оптимізацією, яку не згортають, і цю біду здолають. Аби темі надати ще кращого забарвлення, пан Фрей нагадав, що, опріч штату, господарських працівників, у лікарні є навіть… бібліотекарі. Заступник голови райради Андрій Бобак доповнив господаря третього поверху “білого дому”. Зокрема, відповів на запитання з приводу того, чи вистачає коштів на лікування селян з об’єднаних чи необ’єднаних громад? Район обіцяв, що коли забракне грошей, то додадуть. Звідки – нехай місто не переймається. Але район вимагатиме від докторів чіткого звіту: кого і скільки днів лікували? Більше того, випитуватимуть, чому лікування у Самборі є настільки дороговартісним.

Нам шкода, що не почули офіційної думки Самбора, який, ймовірно, дочекається того, що фінансово відповідатиме за всі медичні заклади на території міста.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар