Журналістів знову вчили статті писати

SambirWZ
222

Журналістів знову вчили статті писати

Минулого тижня хтось зателефонував в офіс “Високого Замку” і запросив на засідання ради підприємців в Самборі, оновленої уже за нової влади, бо, мовляв, підніматимуть серйозні питання. Нас втішило те, що підприємницька організація вирішила доносити до громади свої міркування та рішення, але після того, що сталося, мені здалося, що журналіста “Високого Замку” запросили навмисне, аби… підприємець Куцалаба відвів собі душу…  

Разом з журналістом Йосипом Маланяком ми вчасно прийшли у Народний дім і навіть заповнили анкету з приводу першочерговості вирішення проблем. Голова ради підприємців Ярослав Стародуб так і сказав: ви хоч не підприємці, але громадяни міста, а тому наша думка їм цікава. Ми навіть відчули себе якоюсь часточкою підприємницьких кіл… Потім з’явився міський голова Юрій Гамар, і ми збагнули, що буде цікаво. Цікаво, бо Юрій Петрович не надто публічний для журналістів (ну, які вже в Самборі є), а тому почути нам, спраглим до правди з перших мерських уст, хоч щось, було б цікаво.

Того вечора бізнесмени хотіли обговорити проблеми встановлення відеонагляду – щоб злочинців фільмувати, цивілізованих ящиків для сміття – щоб вулиці були чистішими, побудову громадського туалету – щоб туристи у під’їздах нужду не справляли, встановлення світлофора біля “Літа” – щоб легше було рухатися, і так далі. Ми не зовсім зрозуміли, яким боком ці питання ліпляться до ради підприємців (чомусь іменитих бізнесменів було небагато), але небайдужість приємно вражала. З приводу деяких тем уже почав говорити Юрій Гамар. Зокрема,  розповів про враження від відрядження у Польщу, де влада товаришує з бізнесом, підтримав тему встановлення відеонагляду. З приводу майбутнього яток Різдвяного ярмарку, треба, аби підприємці звернулися у міськраду , щоб продовжити торговельну діяльність – ми й не сумнівалися, що ятки прийшли на пл. Франка всерйоз і надовго – такий собі новий базарчик… Тон розмови з перших уст нас почав приємно “заколисувати” у діловитість, аж раптом ні з того, ні з сього відомий на наших теренах підприємець Тарас Куцалаба вирішив, що пора висловлювати своє ставлення до публікацій у “Високому Замку”. І висловив. Почав вчити нас писати… Виявляється, перед тим, як розповісти про те, яку оренду він платить за комунальне майно, ми мали підняти угоди. Потім звинуватив газету у пересмикуванні фактів, пригадав один із судів… Відверто сказати, ми геть не були “заточені” на теми орендної плати від пана Куцалаби. Ну, не цікавий він нам… Але емоційний підприємець все ж переконав нас у тому, що далі перебувати на цьому засіданні у його присутності – значить, себе ж не поважати. Тим паче, вести безплідні дискусії, хоча, безперечно, знали, про що йде мова… Тому нам з Йосипом Маланяком не залишалося нічого іншого, як чемно покинути залу. Нехай Юрій Гамар не думає, що то якийсь черговий демарш журналістів перед владою. Навпаки, нам було шкода, що не дослухали виступу мера, більше того, ми і свої питання хотіли задавати, бо хоч не підприємці, але громадяни міста.

Що ж так розізлило пана Куцалабу? Ми собі гадаємо, що пана Куцалабу розізлив наш звіт зі сесії міськради. Коли обранці обговорювали наповнюваність бюджету, то депутат Володимир Кульчицький озвучив деякі суми, які платять підприємці за оренду комунального майна. У тому числі озвучив і Куцалабу Т.А. Ми і написали про це, не очікуючи гнівної реакції відомого підприємця. До честі Кульчицького, як він, так і Куцалаба “родом” зі Самооборони, але Володимир Богданович мужньо зачитував цифри – нема ні своїх, ні чужих.

Одразу після того, як ми вимушено покинули зібрання під-приємців, зателефонували пану Кульчицькому, ввели його у курс справи і почули у відповідь, що від жодного свого слова, сказаного на сесії, не відмовляється. І ще раз озвучив нам суми, які платить за оренду комунального майна ТзОВ “Поляна” та ФОП Куцалаба Т.А. Договори оренди були укладені у 2013 та 2014 роках терміном на 20 років. На думку пана депутата, вказані в угодах суми є надто низькі. Міський голова на тому ж сесійному засіданні підтримав пана Володимира, зазначивши, що нова влада уже почала придивлятися до того, хто і які суми вносить за оренду. Ми не знаємо, чи під час полум’яного виступу пана Куцалаби на зібранні підприємців мер міста розумів, про що йде мова, але не міг не пам’ятати виступу Володимира Кульчицького на сесії… Тепер для пана Куцалаби, всіх нинішніх чи майбутніх мерів і депутатів. Закон звільняє журналістів від відповідальності, якщо вони оприлюднюють публічні виступи або повідомлення  суб’єктів  владних повноважень, фізичних та юридичних осіб. У даному випадку Володимир Кульчицький є “су-б’єктом владних повноважень” і виступав публічно. Цифри, які він озвучив, йому надали в… ратуші.

Тепер про суд, який начебто редакція програла Куцалабам. Таким повідомленням підприємець, м’яко кажучи, обманув інших підприємців, бо суду як такого взагалі не було… Одного разу ми так само, як цього разу, відтворили на сесії міськради виступ депутата Любові Мосійчук про те, що у школі №10, якою керує, отруїлися діти. І допустила, що це через шкільне харчування, яким на той час опікувалися Куцалаби. І хоч знову ж таки, ми лише відтворили виступ депутата, але Куцалаби звернулися у суд і на пані Мосійчук, і на газету. Проте, сторони вчинили мудро, аби не борсатися у проблемах шкільного харчування, –  газета погодилася на-друкувати думку позивачів, мовляв, оприлюднена інформація може бути не зовсім достовірною, а позивачі забрали заяву зі суду… Хоча, повторюємося, це був виступ депутатки, і вона не мала права втаємничувати того факту, що отруїлися школярі.

Взагалі, вся ця тема виїденого яйця не варта. Шкода лише, що стільки газетної площі потратили на задоволення чиїхось амбіцій, а могли б розповісти про відеонагляд, громадський туалет, ящики для сміття та інше….

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар