Закуток Самбора, як одна родина, споруджує придорожню капличку

SambirWZ
292

Закуток Самбора, як одна родина, споруджує придорожню капличку

У Самборі, мабуть, як ніде інше – люди богомільні, споруджують церкви та каплички. Ми з цього приводу колись мали розмову із одним із священнослужителів, мовляв, люди не конче заможні, а храми споруджують. Чи не забагато, мовляв? На що владика резонно відповів: люди збудують рівно стільки храмів, скільки їм буде потрібно.

Ми пригадали цю розмову тоді, коли дізналися про добрі справи мешканців закутка Самбора біля третьої школизвести каплицю. Точніше сказати інакше: відновити ту духовну справедливість, яку втратили у часи атеїзму. Так ось, приблизно на цьому місці на вулиці Шевченка стояла колись каплиця, але войовничі безбожники за наказом тодішньої влади її знищили. Не будемо нині згадувати, як це відбилося (а це завжди відбивається на учасниках акту вандалізму), але не так давно небайдужі сусіди вирішили відновити каплицю. І всім миром взялися до роботи.

На каплиці, яка носитиме імя Святого Миколая, освятили хрест. Зібралися священики різних конфесій, бо то, за словами міського голови Юрія Гамара, має бути каплиця єдності. Про це розповів нам один із ініціаторів відновлення духовної справедливості Ігор Полюга. Розмальовувати буде брат пана Ігоря художник Мирон, який мешкає у Черлянах. Справа відновлення не з простих, бо нинішні майстри хочуть, аби вона мала свій первісний вигляд.

Ми вирішили не пошкодувати місця у газеті і назвати усіх, хто причетний до доброї справи. Нехай і ці жертводавці увійдуть в історію і ми їм вирішили у цьому допомогти. Отож, до спорудження каплиці при трасі долучилися Ігор Строгуш, Іван Денькович, Тарас Копиляк, Микола Біляк, Ігор Созанський, Іван Богоніс, Петро Хомончак, Володимир Сліпецький, Олег Лесик, Андрій Мандзяк, Юрій Кулинич, Мирон Фучила, Станіслав Радик, Володимир Петрущак, Ярослав Полюга, Богдан Чупінський, Ігор Ярема, Ліля Гейник, Роман Лазурко, Євгенія Іваницька, Василь Полюга, Ярослав Кузьмяк, Іван Чигер, Чеслав Прендкевич, Ілько Саврук, Іван Білак, Віктор Чекас, Роман Поливко, Ігор Несторак, Олег Грозик, Тарас Карабін, Марян Вавжишин, Стефанія Хільченко, Михайло Турчиняк, Юрій Щерба, Микола Морозович, Богдан Шубак, Віктор Басараб, Юрій Бучко, Сергій Мацковський, Віктор Березанський, Павло Волянський, Стефанія Хорт, Ігор Гучко, Микола Тризуб, Галина ПоливкоКульчицька, Володимир Мартиняк, Ярослав Кардаш, Оксана Кузьо, Віталій Возняк, Євген Білей, Степан Мандюк, Ярослав Тимошенко, Богдан Казан, Віра ПолюгаКарпінець, Лідія Левчак, Федір Галенда, Оксана Сліпецька, Михайло Лега, Ігор Мамчур, Тарас Каштелян, Микола Стародуб, Петро Волошанівський, Василь Семан, Михайло Кріль, Богдан Кір, Ярослав Стець, Володимир Тима, Оксана Мартинович, Олег Крілевич, Наталія Фещак, Віктор Керетів, Леся Бережницька, Роман Строгуш, Леонід Охріменко, Ігор Мурайко, Богдан Чупінський.

 

Роман ПОГОНИЧ

Вас це може зацікавити

Залишити комментар