Залишається чекати на перемоги

SambirWZ
67

Залишається чекати на перемоги

Ми уже якось твердили, що влади нині мають чи не найбільшу втіху від того, що пишуть проекти, аби здобути трохи грошенят на соціальні нужди. Чим більше пишемо, тим більше виграємо. Минулого тижня підбили загалом втішні підсумки.

Старосамбірський район подав на конкурс до обласної ради 94 мікропроекти, які стосуються шкіл, дошкільних установ, охорони здоров’я, культури, вуличного освітлення. У «білому домі» кажуть, що виконавчий апарат районної ради подав 64 проекти, а за його підтримки та консультування до участі в конкурсі подали ще 10 проектів Старосамбірською міською радою, 7 – Новоміською ОТГ, 7 – Воютицькою ОТГ (до складу якої минулого року увійшли Сусідовицька та Лютовиська сільські ради), 5 – ГО «Старосамбірщина 3000», 2 – ЦРЛ, 1 – відділ культури.

А Самбірський район на розгляд конкурсної комісії обласної ради подав 87 проектів – майже вдвічі більше, ніж торік. Як повідомив голова районної ради Віталій Кімак, у районі з’явилася тенденція зростання зацікавлених у здобутті коштів обласного бюджету. Ініціатива, зокрема, належить об’єднаним громадам, від яких на обласний конкурс надійшли 54 заявки, та ще 33 – від сільських рад.

Вигоду від конкурсних програм відчули давно і в цій справі є добрий досвід. Торік, приміром, громади району реалізували 138 різних проектів, у тому числі міжнародних, Державного фонду регіонального розвитку, на загальну суму майже 100 мільйонів гривень. Виявили бажання для свого розвитку залучити позабюджетні кошти колективи наймолодшої районної лікарні «Хоспіс», районної ДЮСШ. Водночас жодного мікропроекту не підготували Новокалинівська ОТГ та Роздільненська сільська рада.

Найбільше проектів подали від шкіл – 30 заявок, 17 надійшло від закладів культури. Пріоритетними визначили вуличне освітлення, дошкільні установи, заклади охорони здоров’я. Об’єднані громади подали 16 мікропроектів, які стосуються реконструкції огорож місцевих кладовищ, чого не було раніше. Громади хочуть продовжити споруджувати дитячі, спортивні та ігрові майданчики.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар