Залізнична лікарня уже перестала бути лікарнею, а головний лікар Андрій Козич подаватиме на міськраду заяву до суду

SambirWZ
171

Залізнична лікарня уже перестала бути лікарнею, а головний лікар Андрій Козич подаватиме на міськраду заяву до суду

Самбір прийняв бюджет на наступний рік. Емоцій було більше, ніж має бути як на такі ситуації, бюджетна комісія кілька разів зустрічалася, щось до чого додавали, щось від чогось віднімали, але на сесію прийшов завидний кворум і, хоч окремі фракції не голосували «за», однак голосів вистачило і без них…

ДІЙШЛИ і до питання медицини – без медичних емоцій Самбір давно не обходиться… Цього разу проект рішення звучав так: приєднати залізничну лікарню до служби первинної допомоги, яку очолює Олександр Сілецький. Цю позицію відстоювали і медики ЦРЛ, а залізничні лікарі та пацієнти, які дружно прийшли у ратушу, ратували за статус окремої лічниці… Ми упустимо майже двогодинну розмову на цю тему, яка закінчилася позаминулого вівторканічим, бо до голосування так і не дійшло. Кілька ключових моментів: голова медичної комісії Роман Павлішак хвилин з десять розповідав владно-медичній команді, які заходи вживали задля того, щоб у питанні цієї установи нарешті поставити крапки, але жодна з пропозицій не проходила… У залізничників виявилися свої аргументи і, треба сказати, вагомі. Колійовці, як відомо, чи не найбільші платники податків. І прозвучав ультиматум: якщо місто ліквідує лікарню, то залізниця перереєструється з податками у район. Так би мовити, на знак протесту. В ратуші цього бояться, бо може відпасти ласий шмат надходжень до бюджету. До слова, обранці згадали і той факт, що свого часу райрада, яка знаходиться у Самборі, перереєструвалася до Вощанців… І стали доскіпуватися ратушні до головного податківця Ігоря Малецького, як таке може бути? Ігор Володимирович пробував уже ледь не на пальцях пояснювати, що йому байдуже, куди йдуть податки, головне, аби вони йшли… Крім того, залізничники здобули певний досвід співпраці зі страховими компанія і багато хто в місті називає це прогресом…

Але повернемося до медицини. У залізничній працює більше 70 осіб на 46 ставках. Якщо лічницю приєднають до первинної ланки пана Сілецького, то зо два десятки люду може зостатися без місця праці. На це їм відповідали, мовляв, якщо оптимізація, то оптимізація і всі однаково мають її терпіти…

У четвердепутати, зібравшись, продовжили сесію цією ж темою… Ще до початку завідувачка інфекційним відділенням ЦРЛ Оксана Киричинська розповіла нам про ситуацію із захворюваннями. Виявляється, з епідемією кору нині на 40 ліжок припадає 55 хворих. Це значить, що хоч одне приміщення на тому ж подвір’ї закрите, але і там лежать хворі, бо, за специфікою, вітрянку не покладеш з кором чи ще якоюсь бідою. І нічого, каже пані Оксана, хоч нас і оптимізували, але якось даємо собі раду. Вела до того, що і залізнична лікарня могла б трішки “потіснитися…” На щастя, міський голова Юрій Гамар попросив депутатів більше не обговорювати цієї теми, бо, здається, і так все та усім зрозуміло. А ще нагадав травень, коли просив обранців прийняти рішення, то нагадував: у цій справі не має бути ні переможців, ні переможених. Тобто, ні лікарі ЦРЛ не повинні святкувати перемогу, ні залізничні медики – яким би не був підсумок голосування. А підсумок виявився таким, що залізничну лікарню приєднали до колективу пана Сілецького, відповідно, збільшивши його штат. Вузькі спеціалісти, хоч і працюватимуть на  території залізничної, однак будуть підпорядковуватися в.о. головного лікаря Богдану Марчуку, більше 20 ставок медпрацівників колійової залишаються, а немедичні ставки – бухгалтерія, господарський персонал йдуть під скорочення. Про долю головного лікаря залізничної Андрія Козича ніхто і нічого не сказав – таке відчуття, що його просто викреслили… Нам байдуже, як наступне речення сприймуть інші медики, але мусимо сказати про те, що Андрій Богданович як міг, так захищав лікарню від реорганізації… До речі, після сесійного засідання він сказав у коментарі для «Високого Замку», що подаватиме справу до суду, якщо лиш міський голова це рішення підпише. А голова медичної депутатської комісії Роман Павлішак поспішив заспокоїти залізничників, що вони і надалі отримуватимуть усі послуги на території тепер уже колишньої лікарні, а ЦРЛ так само укладає угоди зі страховими компаніями.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар