Земляки про Фурдичка: хабарі таких розмірів убивають віру людей у порядність
Про ситуацію, у яку “влип” наш земляк, колишній голова обласної ради, колишній народний депутат України, а тепер просто – науковець Орест Фурдичко, ми розповіли минулого разу. Щоправда, у заголовок на всяк випадок поставили знак питання. Бо на час підготовки до друку спецвипуску, хоч Інтернет гудів, але НАБУ коментарів не давало. Позаминулого вівторка уже після обіду стало відомо про запобіжний захід: арешт або 3 мільйони застави.
Нагадаємо, Ореста Івановича підозрюють у вимаганні хабара – 500 тисяч доларів США. При отриманні першого траншу у 300 тисяч затримали у службовому кабінеті. До слова, разом зі спільником (хто такий – не кажуть). Спільник так само опинився за ґратами, але йому суму застави виставили утричі меншу.
Директор науково-дослідного інституту агроекології і природокористування Орест Фурдичко, схоже, безславно закінчує загалом добру життєву кар’єру – чесне слово, як треба вчасно піти на пенсію, з почестями та орденами, і не потрапляти під ганьбу… Соціальні мережі бурхливо відреагували на затримання колишнього нардепа. Почали згадувати вирізані ліси… У нас з цього приводу трохи інша точка зору, яку, зрештою, висловлювали і раніше. Ліс різали «до Фурдичка», «за Фурдичка» і будуть різати «після Фурдичка». Він давно уже не у лісовій галузі, а проблеми ті ж. Може навіть більших масштабів. Хоча, оцінюючи дописи у мережах, чомусь ніхто не згадав, що Орест Фурдичко «притягнув» у гірський район гірські надбавки. Нині його земляки мають доплати і до зарплат, і до пенсій. Давайте будемо відвертими і віддамо йому належне. Інша справа, що ці гірські гальмують розвиток реґіону, бо працедавцям слід платити більше, зате пенсіонерам добре. І крім того, маємо пам’ятати, що Орест Іванович був дуже помічним для багатьох людей. Щоправда, допомагав виборцям за сприяння лісівників, але це уже їхнє питання. Може не треба так боляче копати того, хто уже упав? Тим паче, вести мову про те, «чи відкупиться, чи посадять». В Україні, як правило, не садять. Хоча справа делікатна: його ж не взяли традиційні правоохоронні органи типу поліція, прокуратура, чи СБУ, а НАБУ – нова структура, яка ще дуже хоче заробити собі авторитет.
У єдиному реєстрі електронних декларацій у Ореста Фурдичка вказано загальний річний дохід на суму 708 тис. грн., 25 тис. грн. готівки, майже 380 тис. грн. депозиту у національній валюті та більше 88 тис. у доларах. Але той факт, що Ореста Фурдичка взяли на хабарі та ще й у такому великому розмірі, земляків покоробив. Кажуть, що такі факти взагалі вбивають будь-яку довіру до чиновників. І додають: вже стільки корупціонерів викрили, а вони (такі-сякі) і далі горнуть до себе.
Не у правилах нашої газети рахувати чужі статки, але зацікавлені уже оприлюднили, що ж нажив директор Інституту агроекології і природокористування Національної аграрної академії наук України. За інформацією з відкритих джерел, частина нерухомості записана на його другу дружину, з якою вони побралися у 2010 році. У власності сім’ї є п’ять квартир в Києві площею від 40 до 250 квадратних метрів, вісім земельних ділянок (сім з них розташовані під Києвом, а ще одна в Одеській області) і три заміські будинки (площа найбільшого – 250 квадратних метрів). Також у сім’ї Фурдичків є цілий автопарк: Nissan Pathfinder 2.5 (2007 рік випуску), Nissan Teana (2008 рік), BMW X5 (2011), Nissan X-Trail (2013). Вартість цих автомобілів на момент придбання в декларації не вказана. Згідно з декларацією, джерелом доходів затриманого за хабар є зарплата, пенсія і дивіденди… І скільки людині треба? Ще ніхто двома ротами не їв і двома… Станом на початок тижня ще не було офіційного повідомлення про те, чи внесли 3 мільйони гривень застави за Ореста Івановича.
Роман ІВАНЧУК.