З «Королівських бескидів» деревину додому не потягнути

SambirWZ
160

З «Королівських бескидів» деревину додому не потягнути

ОКС ЛГП «Галсільліс» ініціює включення території гірської частини Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» до природно-заповідного фонду – інформує прес-служба Львівської обласної ради.

ЗА СЛОВАМИ генерального директора ЛГП «Галсільліс» Володимира Мельника,  ініціатива має на меті збереження, відтворення природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. «Це переважно корінні ялицеві та ялицево-букові насадження. До особливо цінних територій заплановано включити близько 9 тис. га земель лісогосподарського призначення з вилученням у постійного лісокористувача», – розповів він. В облраді нагадують, що торік до складу НПП «Бойківщина» було передано землі Турківського ДЛГП «Галсільліс» загальною площею понад 4 тис. га.

Ми попросили прокоментувати ситуацію в.о. керівника Старосамбірського «Галсільлісу» Дмитра Єдинакаі він ствердив, що частину території лісів віддадуть заказнику. А це означає, що там якихось рубок провадити не будуть. Ну, крім тих, які визначать науковці як санітарну очистку. Підприємство, звісно ж, уже не ризикне пхати свою потужну техніку на суцільні рубки. Цікаво виходить з місцевим населенням, яке живе біля території імовірного заказника. Тепер, якщо селянин задумає влізти на заповідну територію, щоб врубати собі якусь ялицю, то відразу потрапляє не під адміністративну відповідальність, як це було раніше, а відразу – під кримінальну. Санкції статті доволі суворі. Якщо певна територія справді стане заказником і звідти не можна буде вкрасти і деревця, то фахівці прогнозують, що закриється частина законних чи незаконних пилорам – сировини забракне. Про цю ініціативу обласного «Галсільлісу» розповіла депутатам і голова райради Тетяна Терлецька, зазначивши, що заказник буде самостійною структурою і матиме назву «Королівські бескиди». З натяком на багату королівську історію Старосамбірщини.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар