Злий Синютка

SambirWZ
218

Злий Синютка

Керівник Львівської ОДА проінспектував дороги і настрої Старосамбірщини: результат – у заголовку

Нинішній голова Львівської ОДА Олег Синютка належить до тих фантастичних трудоголіків, який сам спокою не має і іншим не дає. На нашій пам’яті, приїзд чиновника такого рівня супроводжувався, як правило, помпезністю, цілим автобусом журналістів і безсонними ночами голів райдержадміністрацій, які узгоджували маршрут шефа, збирали папірчики по дорогах і трепетно стрічали губернатора на межі району.

У СИНЮТКИтрохи інакше: той може сісти у службове авто з водієм і приїхати просто так. Минулий його візит на Старосамбірщину не був з розряду випадкових і, як розповіли нам у «білому домі», викликаний тим, що війти Головецької округи поскаржилися йому особисто, що дороги у них нема. Сільський голова Михайло Катричстав без вини винуватим і розповів Олегу Синютці, що недолугий людський поголос ствердив, начебто він (Михайло Катрич) украв той мільйон, за який мали лагодити шлях.

У день інспектування шляхів Олег Михайлович подався у гори. А перед тим, аби якось більш-менш пристойно виглядати, ймовірно, районна виконавча влада організувала грейдер, який став «зализувати» ямки. Невгамовні соціальні мережі одразу підняли цю тему кпини. Мовляв, якщо їде губернатор, то перед ним ямки рівняють, а як простий хлоп чи баба, то у маршрутці можуть і яйця потовкти, якщо їх на базар везти, і дешеві пломби з зубів повилітають… Але такий алярмовий ремонт – це все одно, що лице старої панянки пудрою присипати. Проте, і ці старання губернатор не оцінив, оскільки, за нашими даними, був дуже злий. Дороги на Старосамбірщині йому не сподобалися, тим паче, поїхав з Головецької зони у бік Міженця, а звідти – на Мостиська. Дісталося і керівникам адміністрації, і дорожникам. Був момент, який розніс той же народний поголос, начебто Олег Синютка був настільки лютим, що висадив з машини голову РДА Ореста Бонка. Насправді, було так, але не зовсім так. Орест Едуардович вийшов з автівки обласного шефа, але тому, що Олег Михайлович їхав в один бік, а пан Бонк мав ще добратися у Смерічку, щоб проконтролювати, як там лагодять шляхи.

У районі одразу заговорили про те, що злість пана Синютки, викликана дорогами і роботою підлеглих, не мине просто так і не виключено, буде ініціювати відставку Старосамбірського намісника. За нашими даними, губернатор має такі міркування: справа Ореста Бонка у його руках, виправить ситуацію – все буде гаразд… Сам Орест Едуардович висловився трішки інакше: якщо буде таке паскудне ставлення до нього особисто і до району загалом, то не чекатиме відставки з чужої ласки, а піде – з власної. І справді, дорожнє господарство не стало нікудишнім за пана Бонка, воно таким ставало довго і за багатьох попередників. З другого боку, якщо увільняти з посади Ореста Едуардовича, то ще треба добре і довго думати, хто б з ділових та розумних погодився підперти собою район, який у рейтингах уже тривалий час пасе задніх… Є у всьому цьому і політична складова. Ще трохи і в Україні почнеться передвиборчий президентський марафон. Кожен діючий нині губернатор, мабуть, матиме за честь дати за свого шефа (читай – Порошенка) якомога більше голосів. Кожен голова ОДА буде напружувати своїх районних намісників. Але якщо в районі багато проблем і невдоволених  владою, то результат президентських перегонів може бути не таким втішним для діючих.

Заради об’єктивності мусимо визнати, що не все залежить і від районних чиновників. Тут навіть обласний – сам Синютка, не дотримав слова. Років два тому він був у Старому Самборі і почув про аварійний міст зі Стрілок у бік гірських сільрад, обіцяв розібратися, а відтак – організувати ремонт. Ми радісно прозвітували про обіцянку, але… Минуло трохи часу, і коли пан губернатор був на наших теренах, репортер «Високого Замку» нагадав йому про обіцянку. Олег Михайлович, виявляється, пам’ятав свої слова…  Але міст, треба визнати, і досі аварійний. Може й ця обставина додала пану Синютці недоброго настрою, коли востаннє інспектував Старосамбірщину. Як тільки Олег Михайлович побачив багато машин з обласними та районними начальниками, які відповідають за добрі дороги та мости, а їх з’їхалося стільки, що Головецько ще не бачило так багато чиновницьких авт з часів незалежності України, то відразу звинуватив усіх у показусі при поганих шляхах. Місцями навіть послуговувався твердою чоловічою мовою. Війт Михайло Катрич зазначив, що якби з ним так говорили, він би уже або тиск дістав, або з роботи пішов. Хоча є позитив. Минулої п’ятниці, за словами пана Катрича, їздили машини, возили гравій, а грейдер розгортав.

Про цю поїздку Олега Синютки на наші терени чомусь не написав жодний владний сайт.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар