Знаменитий священик із Мшанця о. Роман Гром «загорівся» відпочинковим табором

SambirWZ
182

Знаменитий священик із Мшанця о. Роман Гром «загорівся» відпочинковим табором

Отець Роман Гром увійшов в історію Підкарпатської округи, та ба, усієї України, тим, що став організатором неперевершеного кліпу на відому пісню «Плакала», оспівавши паскудні дороги гірської зони. Ми навіть вирішили, що дорожні слова значно доступніші… 

ТВІР здобув мільйонні перегляди. Днями з’явився ще один кліп – священик у рясі йде по глибокій калюжі… Насправді, нам дуже імпонують священики, які небайдужі до мирських проблем парафіян. Не так давно отець Роман вийшов на люди з іншою цікавою ідеєю…

Гірське село дало старт проекту «Мшанецькі колиби». Знайшли привабливу місцину і освятили хрест на знак початку будови. Отець Роман закінчив курси для священиків, які влаштувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ і захистив проект, що увійшов  у число переможців. Тут будуть влаштовувати молодіжні заходи, християнські з’їзди. Зрештою, тут просто можуть відпочивати звичайні туристи. Планують звести з десяток колиб, альтанки, басейн, спортивні споруди. Усе це разом узяте, за задумом, має стати меккою для відпочинку і пізнання нашого краю, а місцеві люди матимуть місце праці.

Ідея обійдеться у 200 тисяч гривень. 5 відсотків отримають від місцевої парафії, решта суми надійде від Львівської Освітньої Фундації. Розраховують і на допомогу діаспори та вихідців зі села. Не можна не вітати таку ідею, після втілення якої округа трішки оживе. А може й дорогу згодом відремонтують, бо як туристи туди поїдуть?

У депресивному районі важко затівати щось таке, що б приносило прибутки. То можна пробувати і туризм – а раптом піде… Пригадую, один львівський пан якось зізнався, що мріє на два дні вивезти своїх маленьких діточок з асфальту та багатоповерхівки у якесь село, показати корову чи козу, покатати на фірі, позбирати грибочків, з’їсти свіжого випеченого у п’єцу хліба. І готовий заплатити.

До речі, відпочинковий табір є уже у Стрілках, щоліта там дуже багато дітей з Дрогобицько-Самбірської єпархії УГКЦ.

Варто сказати, що приблизно такий же проект втілюють у Новоміській громаді, де має бути «Дикий захід». Ми перепитали у голови громади Петра Куляса, як успіхи у впровадженні проекту? З’ясувалося, в рамках проекту уже діє «Бойківська кухня» у Дешичах, будуть створювати сироварню, так звану економічну школу (щось на зразок конференц-залу) і розважальний центр.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити