Знову про СТБ і хирівське сміття

SambirWZ
33

Знову про СТБ і хирівське сміття

У Хирові виникла ситуація, до якої ми знову змушені повертатися. Нагадаємо, учениці хирівського ліцею вийшли на канал СТБ у передачі «Цієї миті – рік потому» з приводу очистки міста від сміття. Ми відгукнулися на цю тему і написали про те, що це був дитячий ляпас дорослій владі. Доросла влада відгукнулася і міський голова Хирова Іван Голубець дав свій коментар, мовляв, все це не так, як було у передачі… Він мав право на власну точку зору так само, як і ті, про кого йшла мова. Отож, після публікації з коментарями пана Голубця, до редакції завітали «винуватці» теми – ліцеістки Андріана Савчин та Зоряна Цвєткова, директор ліцею Іван Прендота його заступниця Тетяна Терлецька.

АША участь у цій передачі, кажуть гості , – це не ляпас владі, а бажання навчити хирівчан не смітити у рідному місті. Як, зрештою, привернути увагу громади до цієї теми. Тому не вважаємо, що  хотіли когось образити, у тому числі міського голову. Хоча і оправдовуватися  не збираємося… Більше того, вважаємо, що мер має подякувати за небайдужість, бажання зробити місто чистим,  підтримати благородні наміри замість того, щоб стверджувати, що дівчата стали «розмінною монетою у стосунках дорослих», перепросити учениць, які на всеукраїнському рівні припіднесли екологічну проблему не тільки нашого міста.

Дівчата кажуть, що вони уже самостійні і вправі приймати ті рішення, які вважають за потрібне. І ще – у них є батьки, які не дозволять «використовувати та підставляти» своїх дітей. Мер зі самого початку знав про цей проект на телеканалі, був постійно на зв’язку з журналістами. Коли столичні телевізійники приїжджали у Хирів, він з ними спілкувався і брав участь в акції, як і секретар міськради та  начальник комунгоспу… Прикро, що мер зациклений на цій ситуації, бачить усюди лише «маніпуляції, підтасовки і змонтовані картинки». А тим часом, на місці так званого місця тимчасового зберігання сміття (біля міського туалету у 100 метрах від міськради) уже можна пройти і мешканці Хирова не ламають руки, як це сталося з учителькою ліцею. Ми вважаємо, що поки команду пана Голубця не підштовхнути до дій, то він сам не захоче. Міський голова стверджує, що передача образила хирівчан, хоча ми знаємо, що люди підтримували нас і просили продовжувати справу.

Наші гості визнають, що у Хирові санітарна очистка є, однак не той рівень, якого очікують люди. Про це свідчить і опитування  у рамках проекту «Думай глобально – дій локально», який провадить Старосамбірська райрада. З 137 опитаних більшість визнала проблему сміття найбільш актуальною у місті, попри героїчні старання мера протягом трьох каденцій. Ми б хотіли сказати і про те, що після втручання телевізійників зняли арешт з нової сміттєвої машини, але мер про це мовчить. Міський голова на сторінках газети говорить про те, що  після проекту окремі мешканці, які брали участь в акції, продовжують смітити. Вірно, досягти «бездоганності» не вдається і не тільки мерові, але й нам. Бо формування екологічної культури – складний і довготривалий процес. Однієї акції чи проекту замало, тут має бути об’єднання зусиль громади, школи, сім’ї, церкви і влади. Та бажання співпрацювати. Якраз на цю співпрацю ми і сподівалися, беручи участь у проекті.

І насамкінець з приводу того, де юне покоління назбирало 20 тонн сміття? Суть проекту не у тому, скільки тонн вивезли, а у тому, щоб навчити людей не смітити, бо чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Ініціатори проекту вважають, що прибирання міст – це не проблема одного окремо взятого Хирова, а всеукраїнська.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар