З чим Глави церков звернулися до Самбора

SambirWZ
66

З чим Глави церков звернулися до Самбора

Наша газета продовжує інформувати читачів, що ж діється у питанні хрестів на території колишнього єврейського кладовища в Самборі. Наприкінці минулого тижня в Інтернеті з’явилася новина – на фейк не схожа… Глава УГКЦ Патріарх Святослав спільно із Предстоятелем УПЦ КП Патріархом Філаретом звернулися до духовенства та міської громади Самбора щодо вшанування 100-ліття відновлення української державності на Західноукраїнських землях.

ВОНИ закликають освятити пам’ятник, встановлений на місці єврейського кладовища у Самборі, а також з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу. Для належного відзначення річниці відновлення нашої державності, усвідомлення міжнародної й міжнаціональної сутності української революції та наших національно-визвольних змагань, гідного вшанування наших героїв та жертв людиноненависницьких окупаційних режимів на нашій землі, вважаємо доцільним і просимо вас зробити все необхідне для того, щоби на місці розстрілу учасників визвольних змагань за незалежність України освятити пам’ятник, споруджений згідно з погодженим з громадою проектом», – пишуть у зверненні Глави Церков.

Вони також зазначили, що цього року та на початку майбутнього виповнюються 75 роковини знищення нацистами представників єврейської громади міста, християн, які їх переховували, а також розстрілу українських юнаків, які боролися за незалежність України в роки Другої світової війни.

А згодом додають: «Цього дня благословляємо вас з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу, на глибоко символічне місце– цвинтар Січових стрільців. Поєднуючи таким чином нашу пам’ять про драматичні події двох світових воєн на нашій землі, ми надихатимемо теперішнє покоління на захист нашої Батьківщини в дні нової агресії. Закликаємо всіх людей доброї волі об’єднатися навколо цієї надважливої справи і запевняємо вас у нашій молитовні підтримці», – ідеться у спільному Зверненні Глав УГКЦ та УПЦ КП.

Наразі це лише звернення. А як на нього зреагують місцеві священики, представники громади та депутати і керівники міста, побачимо…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар