Капличка, яка буде берегти життя наших саперів

SambirWZ
295

Капличка, яка буде берегти життя наших саперів

Минулої п’ятниці у Самборі був храмовий празник. І хоч церков у місті дуже багато, але віддавна саме день Успіння Пресвятої Богородиці є особливо шанованим. Пригадую, як до церкви Різдва Пресвятої Богородиці з  довкілля приїжджали люди, щоб ніч провести у молитвах біля Чудотворної Ікони Богоматері… Зараз уже не ті ночі, але й людей  біля кожної церкви багато. Цьогоріч святкування було позначене приїздом владик різних конфесій та найважливішою подією ми б назвали освячення невеличкої каплички на території військової частини саперів.

Коли в церквах закінчилися Богослужіння, священики приїхали до саперів… Нехай капличка не така вже й велика, як на нинішні мірки, але нам здалося, що вояки за підтримки міського голови Тараса Копиляка звели її самотужки з особливою любов’ю і стараннями. Досі мирна військова частина нині нараховує більше десятка  загиблих у зоні АТО. Один з офіцерів розповів, що хотіли звести  капличку на сході, де провадять бойові  дії з російськими окупантами, але часто доводиться міняти місця дислокації. Тому   вирішили: ліпше звести її у своїй військовій частині у Самборі, звідки їдуть на війну і куди повертаються. Тому  й не дивно, що всі дружно молилися і говорили про те, щоб капличка була оберегом для воїнів, щоб усі, хто їде на Донбас, поверталися живими.

Того дня була ще одна важлива для вояків подія. Багатьох чи то у Церкві Павла Конюшкевича, чи на території військової частини відзначили нагородами Глави УПЦ-КП Філарета. Церква визнала старання у справі захисту  держави військовослужбовців Олександра Корольова, Андрія Каршеня, Ігоря Довольнова, Володимира Павлюка, Романа Казана, Андрія Янчука, Василя Пу-гіна, Віталія Чугаєвського, Михайла Бакальця, Андрія Гриника, Андрія Луцака, а також, що особливо приємно, Миколи Стародуба – добровольця батальйону “Айдар”, прапорщика військової частини 2950, командира першого штурмового взводу та Андрія Леськіва – добровольця батальйону “Шахтарськ”.

А у день Першовересня на приміщенні дев’ятої школи, яка стала ліцеєм, освятили меморіальну дошку воїну-герою Андрію Струсю.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар