Карту майбутніх об’єднаних громад майже домалювали,

SambirWZ
220

Карту майбутніх об’єднаних громад майже домалювали,

а оскільки жовтневі вибори ні парламент, ні коронавірус не відмінили, то дожовуючи Великодню паску, починаємо «перемивати кістки» майбутнім претендентам

 

Ну, що ж, підведемо риску під давньою проблемою сучасності, маємо на увазі нарізку нових об’єднаних територіальних громад. Минулого тижня ОДА «викинула» на люди той варіант, який пішов на затвердження у Кабмін. Якби столиця мала якісь претензії до нових географічних карт, то й Львів не поспішав би з гласністю. А може все уже давно у Києві затверджене? Отож, на 99,9 можемо говорити про майбутні ОТГ.

 

СЕНСАЦІЇ не сталося. Те, чого більшість прагнула, збулося! Самбірщина матиме Самбір разом зі Стрілковичами, Ваньовичами та Дубрівкою. Буде Новокалинівська ОТГ, Рудківська, Бісковицька та Ралівська. Кілька моментів. Відстояла себе Ралівка, відіпхувши від себе Самбір, до якого ніхто не хотів приставати, навіть Стрілковичі… Якщо сама Ралівка і ще деякі багаті села почуваються добре економічно, то не треба забувати, що примикають до них і бідніші громади, які треба буде підтягувати. Аналізуючи ситуацію, більш спокійніше ставимося до утворення Бісковицької ОТГ. Війти з цього закутка доволі дружні і уже мають неабиякий досвід як спільної роботи, так і життя в ОТГ. За умови, коли оберуть сильного керівника у жовтні, між іншим, претендентом називають заступника голови райради Андрія Бобака (може йти і хтось з діючих війтів), то матимуть непогані види на майбутнє. Кого обере Ралівська громада, поняття не маємо, там люди мають за звичку обхаювати претендента, а в день виборів за нього голосувати. По Новому Калинову… До нього приєднується загалом сильна та гонорова Бабинська громада і бабинчуки, які не хотіли цього шлюбу, будуть доводити свою силу на виборах, висуваючи когось зі своїх. А в принципі, поки у Новому Калинові будуть авіатори, громада бідною не стане. Нечувану активність проявила у часі поділу громад дублянська спільнота. Активісти відстоювали право залишитися в тих межах Дублянської ОТГ, що й були. Хоча абсолютно зрозуміло, що економічних показників самотужки не витягнути і назвати себе спроможною буде непросто. Але галас був, який засвідчив активність деяких людей. Добре, що пробудилися! Бо за усі попередні роки у нас було таке враження, що коли хтось і переймався долею селища, то хіба Олег Домчак – депутат в районі, голова РДА, тепер голова бюджетної комісії області. Покладемо руку на серце: якби не він, то і селище давно поросло б бур’янами. А так, ожили трохи при Домчаку, почали бруківкою ходити, на нових майданчиках бавитися і на гойдалках гойдатися так, що голова закрутилася – ми уже такі сильні, що й далі будемо жити в режимі розвитку. Не все так просто… Тим не менше, дублянські активісти не змирилися з долею і минулого тижня написали у соцмережах: «Прийшла нам тут відповідь, з якої ми що знали – то довідалися. В Самбірському районі передбачається 5 ОТГ, нашу приєднують до Нового Калинова. Тобто! Ще раз, не провівши належних консультацій, не вживши заходів із посилення існуючої з 2015 року громади, не дослухавшись до думки громади, Львівська обласна державна адміністрація подала в Кабмін план, в якому нас фактично ліквідовують… Шановний пане Юрій Холод (заступник голови ЛОДА – ред.), підпис якого тут стоїть. Хочу, аби ви знали: Дубляни НІКОЛИ не погодяться на таку аферу.

Те, що люди трохи притихли – то виключно через карантин. Але карантин рано чи пізно завершиться. І тоді! Ми заблокуємо Новокалинівську міську раду і вона не зможе працювати рівно доти, доки не буде збережена Дублянська ОТГ. Ми не будемо брати участі у квазі-виборах доти, доки ці вибори не будуть у Дублянську ОТГ. Ми вперше, але таки вдамося до перекриття доріг і залізничних колій. Вам, Львівській ОДА і шептунам, не вдасться попри волю громади ліквідувати нашу ОТГ. І це не є лише моя думка

Це позиція 95 відсотків дублянців», – написала Марія Кульчицька. Треба сказати, це серйозні погрози…

У Рудках, гадаємо, також буде спокійно, у всякому випадку, сила тих, які є нині при владі, не здолана. Хто б як не старався, але Володимир Шведа, Іван Лозинський з командою у цьому закутку зберігають свій вплив та авторитет. Їхні опоненти, не гнівайтеся, хлопці, наразі «гарачуть по дріб’язку». Не хочу нікого загнівати, але коли не було соціальних мереж, то багато людей виглядали мужніми, правдивими, розумними. Коли ж тепер подивишся, що виписують на своїх соціальних сторінках, стає млосно. До речі, ці слова адресую багатьом, у тому числі і сусідам зі Старосамбірщини, у яких мережі стали таким собі диваном для політичного анонізму. Не хотілося б, звичайно, ризикувати, бо вже з Зеленським ризикнули, але мрію побачити бодай на якийсь час, як окремі галасуни прийшли б до влади втілювати всі ті ідеї правдолюбства, з якими нині носяться і якими обливають брудом нинішніх владоможців.

Самбір як найбільший населений пункт – то окрема тема. Мер Юрій Гамар жодним чином не проявляв власної активності щодо приєднання до себе сіл. Приєднали лише Стрілковичі, бо без них не була б об’єднана громада. Юрію Петровичу це вигідно з огляду на те, що буде знову балотуватися у голови на своїй території, принаймні, ніде не заявляв, що не буде цього робити. Так само вигідна формула «місто плюс одна сільрада» і його опонентові з часу поразки Тарасу Копиляку. Місто – це їхнє. Більше того, ми прогнозуємо, що якраз поміж ними і буде найзапекліша боротьба. Можуть існувати на цій території і два інші політичні центри – команди народних депутатів Ярослава Дубневича та Андрія Лопушанського, але наразі жодна з них не заявила про свої симпатії у боротьбі за посаду голови Самбірської ОТГ. Якщо все ж формула боротьби за Самбір зведеться до двох осіб, то чия сила візьме – діючого чи попереднього, важко сказати. Якщо зявиться хтось третій:  молодий, перспективний, мудрий, незаплямований, гарний (це для жінок), то невідомо, як поведе себе електорат. Історію про те, що двоє билися, а третій одягнув лаври, Самбір уже мав з перемогою Тараса Тершовчина. І до слова, всі, хто піде на роль «третього», будуть відбирати голоси у Тараса Копиляка, бо у Юрія Гамара свій стабільний «кістяк» голосів. Наразі у нас прогнози такі…

Старосамбірщина з розподілу на ОТГ вийшла з успіхом. До прогнозованих завчасу Старосамбірської, Хирівської та Добромильської ОТГ додалася і Стрілківська. Наші симпатії, ми у цьому уже зізнавалися, на боці Стрілок, які домоглися «автономії». Навіть географічно їм це пасує і вони дуже цього хотіли, незважаючи на те, що домогтися економічної спроможності буде дуже складно. Але з того, про що ми вже писали: ініціатори від’єднання Стрілківської округи від Старосамбірської мають знати, що політична боротьба за окреме ОТГ скінчилася і починається рутинна робота. Одна справа, знаєте,  махати руками з трибун, а інша – забезпечувати життєдіяльність громад не гірше за інших. Це, як ви розумієте, різні речі. Минуть жовтневі вибори і теза про те, що в бідному і дотаційному районі не може бути багатих окремих громад, уже не «проканає». Тим більше, парламент недавно урізав багато фінансових програм, у тому числі й поміч об’єднаним громадам. Щодо персоналій у списку переможців на посади голів ОТГ, то прогнозувати щось дуже складно. Можемо твердити, що на Старосамбірську об’єднану радше всього, підуть Тетяна Терлецька, Ігор Трухим, Іван Грись. На землях Стрілківської ОТГ можуть схреститися інтереси Ігоря Піхоцького (або когось з його команди) та Василя Курія (або когось з його команди). У Хирові та Добромилі, як нам видається, непогані позиції займають діючі керівники Юрій Петрик – підтримка Михайла Гички та Іван Голубець – підтримка Тетяни Терлецької. Певна річ, будуть і інші претенденти, просто ми наразі про них не чули. Зрештою, ми ще не знаємо, яких претендентів на посади готує нам правляча партія «Слуг народу», а щось же мусить готувати…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити