Кар’єр і криниці

SambirWZ
36

Кар’єр і криниці

До нас зателефонували схвильовані жителі Бережниці, бо начебто на Дністрі поблизу їхнього села підприємець з Дрогобича має намір облаштувати гравійний кар’єр.

Взамін обіцяє певні блага, робочі місця. Інформацію про це побачили на дошці оголошень біля магазину. А збентежило їх те, що коли запрацює кар’єр, за їхнім твердженням, то в криницях, які і без того маловодні, взагалі може пропасти вода. Більше того, кар’єр начебто бере початок з Кобла і тягнутиметься аж до чуквівського млина.

Ми з’ясували, що в місцевій пресі були повідомлення про наміри, але, видно, наміри місцеві мешканці не оцінили. Нам видається, що такі речі треба робити, починаючи з громадських слухань, на яких фахівці пояснили б, чи буде вода в криницях після того, як кар’єр запрацює. Оскільки, за чутками, підприємство мало брати початок в Коблі, ми попросили коментарів у Страшевицького війта Галини Гривнак: «В Коблі ми ніяких погоджень не давали, хоча минулого року до нас зверталися з таким питанням, але ми їм відмовили. Може звернулись до Чукв’янської сільської ради і їм надали погодження? В Коблі все тихо, якби щось таке і було б без нашого погодження, то люди давно дали б знати… Якщо брати до уваги кар’єр в Торчиновичах, який працює роки і є вода у криницях, то там люди здобувають плюси – доходи для громади, відремонтовані гравійні дороги… А новий кар’єр міг би стати конкурентом Торчиновичам».

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити