Квас і Ковалів – сміттєве протистояння не минає

SambirWZ
34

Квас і Ковалів – сміттєве протистояння не минає

Про непрості стосунки між комунальним підприємством «Виробничо-транспортна компанія» (засновник – районна рада) та Самбірське міське комунальне підприємство «Об’єднане» складаються непрості стосунки, ми писали у попередньому спецвипуску.

НА ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЇ міського голови Юрія Гамара йшлося про те, що районне комунальне підприємство має борг за складування сміття на міському полігоні – більше 80 тисяч гривень. Більше того, дія угоди давно минула і навіть юридичних підстав приймати сміття району СКП «Об’єднане» не має права. Тому будь-які претензії до міста та керівника комунальників Євгена Кваса мер вважає безпідставними. Чи у відповідь на це, чи просто так збіглося у часі, але минулого тижня збиралася комунальна комісія Самбірської районної ради. Вивчали ситуацію на своєму підприємстві, яке опинилося на грані виживання. Люди не платять за вивезення відходів, кажуть, що не мають грошей. заплатити, а підприємство Володимира Коваліва, відповідно, теж не має коштів на вивезення сміття. Як наслідок, район може опинитися у сміттєвому колапсі. Володимир Іванович вважає, що хтось просто хоче ліквідувати його колектив, аби збирати сміття у цілому районі і тим самим провадити бізнес.

Як аргумент на свою користь він називає Постанову Кабміну, яка забороняє в час карантину не надавати комунальні послуги, на боржників не можуть виписувати пеню чи штрафи, одне слово, переконаний, що пан Квас мусить і надалі приймати районний непотреб, а розрахунки все одно підуть. Ніхто нікуди не дівається. Як тільки стабілізується ситуація, люди знову будуть платити за вивезення ТПВ. А ще пан Ковалів нагадав, що коли на «Об’єднаному» не було одного разу коштів, то він перерахував певну суму. Інколи платив наперед… Ми не будемо влазити у справи двох підприємницьких структур, ми просто розповідаємо читачам, чому районне комунальне підприємство не може на даний час вивозити сміття зі сіл. Хоча селянам від того і не легше, але так чи інакше, за послуги треба платити. Ми розуміємо, що газ-світло може бути важливішим, але і вивезення сміття – питання не з другорядних. Засідання комісії райради закінчилося тим, що будуть писати скарги на «Об’єднане» у правоохоронні структури.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити