Київ, відібравши гроші, і горян образив

SambirWZ
40

Київ, відібравши гроші, і горян образив

Минулого разу голова Самбірської райради Віталій Кімак ударив на сполох з приводу того, що проєкти ДФРР опинилися на грані зриву. Та що там казати «опинилися», держава скасувала свої попередні обов’язки перед громадами, які виграли право довершити об’єкти. Чому так сталося?

МИ МИНУЛОГО тижня пильнували за офіційними коментарями до цієї теми, проте, нічого путнього не знайшли. Хоча вразив один з коментувальників та, судячи з усього, шанувальників нинішньої влади. Каже, що проєкти вигравали за попередників, а відтак треба нинішнім переконатися, чи все правильно, чи не завищені ціни і хто на цьому може гріти руки?

Ми собі думаємо, що коли хтось хоче провадити ревізію, то нехай провадить, але призупиняти фінансування – це не вихід, бо постраждають люди, які мали надію на поліпшення соціальної інфраструктури.

Якщо у попередньому спецвипуску ми перерахували об’єкти, які опинилися під «знаком запитання» на Самбірщині, то цього разу порахуємо Старосамбірщину. Таку інформацію надала голова райради Тетяна Терлецька.

Мова йде про реконструкцію приміщення опорного загальноосвітнього навчального закладу Старосамбірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені Героя України Богдана Сольчаника з впровадженням енергозберігаючих заходів. Навіть діти уже звернулися у Кабмін, щоб не відбирав фінансування. Згіршеними залишаються 534 учні, 67 вчителів. Таке ж розчарування чекало й на громади Старосамбірщини, що нарешті отримали надію вирішити бодай одне з важливих і болючих для них питань за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.
Під загрозою капітальний ремонт вуличного освітлення (з використанням енергозберігаючих заходів) на вул. Хирівська в Буньковичах (120 тис. грн.), капітальний ремонт Народного дому в Трушевичах (120 тис. грн.), встановлення автобусної зупинки в Чаплях (30 тис. грн.), капітальний ремонт будівлі (заміна віконних блоків та дверей) у школі Болозіва, капітальний ремонт приміщення спорзалу Топільницького НВК, (70 тис. грн.), придбання оргтехніки для цілодобового мовлення Старосамбірського районного радіомовлення «Голос Прикарпаття» (30 тис. грн.), придбання оргтехніки для спортивного дитячого майданчика в Чаплях (70 тис. грн.), фінансування покращення інфраструктури в містах Хирів (3329,152 тис. грн.) та Добромиль (3410,467 тис. грн.).

У ЗМІ з’явилося оптимістичне повідомлення про те, що уряд розблокує фінансування ДФРР.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити