Ковалів проти карателів

SambirWZ
230

Ковалів проти карателів

Є у Добромилі пам’ятник поблизу ратуші, який гнітить національно налаштованих мешканців, бо вшановує “героїв” минувшини – тих, які знищували на наших теренах усе українське, мордували людей.

І хоч ми затаврували ганьбою отих карателів, але пам’ятник їм досі стоїть… Якось дивно для Добромиля, поблизу якого є шахти Саліни, де покоїться більше трьох тисяч земляків, які покарані лише за те, що були українцями чи добрими галицькими ґаздами… Питання про перенесення чи й ліквідацію монумента у містечку стояло давно. У той чи інший спосіб люди звертали увагу влади на неподобство. Особливо у той час, коли був уже задіяний Закон про декомунізацію… Не так давно нам довелося бути на відкритті меморіальної таблиці на одному з освітянських приміщень у Добромилі. Таблиці у честь Героїв, які загинули від рук тих, кому досі пам’ятник стоїть… За попередньої влади доходило ледь не до того, що треба організовувати референдум серед мешканців на тему, що робити з пам’ятником, бо начебто це не просто монумент, а надгробний пам’ятник…

Час ішов і нарешті вийшла тема на рівень обласної ради. Депутат-свободівець Михайло Ковалів  звернувся із депутатським запитом до голови Львівської державної адміністрації Олега Синютки та голови обласної ради Олександра Ганущина з вимогою демонтували стелу з комуністичними тоталітарними символами у Добромилі. “Мешканці Добромиля уже 24 роки вшановують замордованих  жертв сталінського режиму. Вже два роки тут молимося за героїв Небесної Сотні та Героїв російсько-української війни. А в той же час через дорогу навпроти, біля міської ради, красується стела, яка символізує совєцьку окупаційну армію,  могила 14 кагебістів, які орудували в Добромилі, “зачищаючи” місто та довколишні села від істинних патріотів”, – зазначив пан Ковалів.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар