«Ковбойки» хочуть навчити людей заробляти собі гроші

SambirWZ
262

«Ковбойки» хочуть навчити людей заробляти собі гроші

Минулого разу ми обіцяли вам продовжити звіт про звіт «Єврорегіону-Карпати-Україна» про втілені проєкти, зокрема, встелення бруківкою вуличок у Нижанковичах, а повертаємося, бо в Новому місті втілюють в життя проєкт «Ковбойки», або «Дикий Захід». Це так само, як бруківка, виглядало попервах фантастикою, але ж діє…

ЦЕ ТУРИСТИЧНИЙ проєкт, зважаючи на те, що неподалік польський кордон і заможні сусіди так чи інакше захочуть до нас поїхати на відпочинок. Територія визначена, атракції є, от тільки ковід зашкодив швидкому втіленню мрій, бо скупчення людей навіть на відкритому повітрі не сприяє гарному відпочинку. В принципі, як ми почули, мета довготривала – допомогти людям вчитися заробляти гроші. На ділі це виглядає цікаво: кожен, хто вміє когось чимось здивувати, має вийти для надання послуг. Це такий собі аграрний туризм поруч з пам’ятками архітектури у довкіллі. Зокрема, автори проєкту дуже пишаються тим, що, наприклад, у господарстві Богдана та Світлани Савки вчать дітей пекти хліб, починаючи з борошна. Причому, поки хліб «дозріває», для дітвори придумують всілякі заняття аж до обсипання один одного борошном… В чому бізнесовий інтерес? Учасник майстер-класу платить 200 гривень за науку, а потім ще стільки ж може залишити тут за покупки всіляких смаколиків… Протягом року, розповіли учасникам конференції, члени кооперативу заробили по 100 тисяч гривень кожен. Ніби й небагато в принципі, але як для цієї округи – і то гроші… Тут планують створити товариство співвласників корів. Дивно, але цікаво виглядає. Насправді, хтось городський може приїхати, побачити, звідки насправді тече правдиве молоко і скуштувати. Це зовсім не ті відчуття, що з супермаркету… Для охочих долучити своїх тварин до агротуризму уже придбали доїльні апарати.

Є тут визначені і місця, де можна переночувати, так звані зелені садиби. Туристи приїжджають заради свіжого повітря та території, незалежної від ковіду. Це лише наразі так, хоча планують зводити цілий готель… Як ставляться до перспективних ідей місцеві мешканці? Загалом добре, хоча є й такі, які вважали, що ліпше було б за мільйон євро звести шматок дороги. Теж добра ідея, та тільки це різні статті видатків. Добра дорога не приноситиме прибутків окремо взятим підприємцям, а от розвиток туристичної галузі, якщо не лінуватися, може давати дивіденди. Повторюємося, проєкт більше створений для того, щоб люди навчилися у себе вдома заробляти гроші – не вік же нам по закордонню їздити.

З приводу самозайнятості і свого додала ще тоді голова районної ради Тетяна Терлецька. Каже, що один чоловік задумав розвивати у себе молочне виробництво, але потрібен був кредит. Для того, щоб стати добрим прикладом, райрада заохотила ґазду, організувала йому такий кредит, що він не віддавав би відсотків – компенсовувала б влада. Все було домовлено на рівні Львова, але за день до того, як взяти кредит, чоловік категорично відмовився, мовляв, лячно. Прикро, але люди, на думку пані Терлецької, розучилися вірити владі, банкам чи навіть добрим намірам. Хоча уже станом на сьогодні, сільський пан насправді міг би уже бути Паном – попит на молоко з екологічно чистих територій в ціні. Прикро, але нам справді багато чого ще доведеться пережити перед тим, як навчитися на своїй землі заробляти свої гроші… «Ковбойки» – це перший крок для сомореалізації людей. Будемо сподіватися, що мільйон євро, вкладений в територію, таки навчить людей бізнесу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити