Ковід не відступає, а за немаскований ніс в громадських місцях – штрафи

SambirWZ
44

Ковід не відступає, а за немаскований ніс в громадських місцях – штрафи

Статистика одного з днів кінця минулого тижня права на заспокоєння не дає. Ковід далі «косить наші ряди», причому, за свідченням медиків, слабнути почали молоді люди, які не мали хронічних захворювань. 

ТАК ОСЬ, станом на минулу п’ятницю, Самбір мав 5 нових хворих, Самбірський район – 4, зокрема Ваньовичі та Дубрівка – по 1 випадку, а у Воютичах – 2. Села майже по сусідству… «Розв’язався мішок» на Старосамбірщині. Там у Ясениці Замковій, Биличах, Верхньому Лужку – по одному випадку, а у Міженці відразу два. Люди, давайте бути обережними! І за традицією: станом на кінець минулого тижня, в Рудках перебувало 72 стаціонарно хворі, у Самбірській лікарні – 39. Нагадаємо, до шпиталю, як правило, кладуть важких, іншим радять домашнє лікування і самоізоляцію.

Ще раз хотілося б нагадати землякам, як не стати жертвою поліцейських, які тепер штрафуватимуть немаскованих. Де не можна ходити без масок і яке слід очікувати покарання? Стражі порядку мають право штрафувати вас просто на місці «злочину», а розмір покарання від 170 до 255 гривень. У законі чітко прописано, що маска або респіратор повинні закривати повністю ніс і рот, якщо ніс не прикритий – штраф такий же. Водночас дозволяється використовувати саморобні засоби індивідуального захисту. Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що судитися через штраф за відсутність маски вийде дорожче, ніж спокійно сплатити його. Українські чиновники тішать нас тим, що розмір штрафу є поблажливим у порівнянні з іншими країнами. У Німеччині суми стягнень для порушників сягають від 150 до 500 євро, в Іспанії – до 500 євро, а в Італії – взагалі до 1000 євро… Без масок і респіраторів не можна бути у громадських будинках, спорудах (магазини, ТЦ, спортзали, лікарні, університети, державні установи, у громадському транспорті). Накладати штрафи за відсутність маски мають право поліцейські, працівники епідемічного контролю, представники органів місцевого самоврядування.

Минулої карантинної суботи наш репортер навмисне проїхав вулицями Самбора. Начебто листопад, а таке враження, що у березні: порожньо, люди майже не ходять, машини – час од часу…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити