Коли Грозьово об’єднувалося з українським православ’ям, отець Василь правив у Дністрику

SambirWZ
13

Коли Грозьово об’єднувалося з українським православ’ям, отець Василь правив у Дністрику

Відколи в Україні заговорили про Томос, відтоді увага була прикута до невеличкого села Грозьово. Церква мала статус УПЦ Московського патріархату і була чи не єдиною такою на усю Старосамбірщину. Коли уже Томос став реальністю, то й місцевий люд як патріотично налаштований захотів приєднатися до об’єднаної Православної Церкви України.

Навітьми віддавна знаємо, що отця Василя у цьому селі люди люблять, називають його добрим, щирим, працелюбним. Маючи багатодітну сім’ю, і сам трудиться біля господарки, і в кишені парафіян не зазирає… Громаді це імпонувало, але прийшов час, коли просто бути добрим священиком замало. Ще до минулої неділі люди поміж собою збирали підписи за те, щоб перейти до Української Церкви. Практично ніхто цьому не перечив, а тому результат зборів парафіян у неділю не важко було передбачити. Помолившись у своєму сільському храмі, нарід перейшов до Народного дому і там уже остаточно вирішили долю своєї церкви. На подію приїхала і голова райради Тетяна Терлецька. Щоправда, трішки зле вийшло, бо не було самого священика, розповіла нам Тетяна Іванівна, але він сказав, що має Богослужіння у Дністрику і мусить бути там… Причина, звичайно ж, дуже поважна, але як на таку подію – як збори парафіяльної громади, отець мав би прибути. Ми собі подумали, що поїхавши у Дністрик, настоятель продемонстрував своє ставлення до події та думки Грозьово, хоча, якщо відчував би настрої людей, то мав би очолити процес возз’єднання православних… Видно, не зміг, може тиск на нього який чиниться з боку церковних зверхників, може інші причини – хтозна. Збори вирішили, що коли їхній отець Василь відмовиться очолювати нову парафію, то їм доведеться звернутися у єпархію, щоб прислали іншого.

Було б неправильно чіпляти лаври лише на голови грозівських парафіян, бо того ж дня і на церковному подвір’ї у Дністрику після Богослужіння відбулося зібрання земляків, які висловилися за відхід з Московського патріархату. Священика також поруч не було – поїхав геть… У понеділок ввечері Тетяна Терлецька розповіла нам, що парафіяни Грозьово написали листа настоятелеві о.Василю з тим, щоб визначився протягом п’яти днів: чи готовий перейти в ПЦУ разом з громадою. Мабуть, такий же лист підготує і Дністрик. Разом з тим, цікава ситуація у Торчиновичах, де з початку 2000-х зареєстрована церква УПЦ МП, але у когось в хаті, де начебто облаштована капличка. Наразі уголос громада на цей факт не реагує. Так само, як не реагує і Самбір – на кладовищі діє церква Московського патріархату.

Роман ІВАНЧУК.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар