Колидитина «в телефоні»

SambirWZ
212

Колидитина «в телефоні»

Науковці б’ють на сполох, але батьки наразі не реагують, бо «всі таке мають»

Фахівці вивели п’ять найпоширеніших наслідків надмірного захоплення молодими людьми ґаджетами та телефонами:

1. Порушення режиму сну. Яскраве світло від екрана монітора, особливо вночі, створює помилкове враження, ніби надворі день. Це блокує вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за регулювання добових ритмів людини. Лише кілька хвилин із телефоном вночі можуть дати кілька годин безсоння.

2. Залежність. Багато молодих людей справді залежні від своїх електронних приладів, адже розваги, доступні за допомогою цих девайсів, стимулюють викид дофаміну – гормону задоволення. Мозку все одно, що спричинило цей викид: електронні прилади чи кокаїн – він хоче ще. Однак якщо систему заохочення мозку надто часто експлуатувати, щоб отримати задоволення, її рівень чутливості поступово падатиме й наступного разу знадобиться ще більша стимуляція, щоб досягнути поставленої цілі. Так і виникає залежність.

3. Депресія. Деякі батьки дуже неохоче обмежують дітей у користуванні цими приладами, оскільки не хочуть зайвий раз засмучувати їх. Насправді ж, прибравши телефони й планшети, ви захистите своїх дітей від багатьох проблем. Молода людина у віртуальному світі абстрагується від усього реального. А потрапляючи в реальність, не знає що робити, губиться, комплексує і депресує…

4. Стрес. Відповідно до результатів численних досліджень, часте використання електронних приладів сприяє виникненню стресу. Він викликає зміни на гормональному рівні, що призводить до підвищеного роздратування.

5. Зниження фізичної активності

Давно відомо, що прогулянки на свідому повітрі, спілкування з природою, активність за межами власного дому запобігають виникненню стресу, покращують концентрацію та увагу, знижують рівень агресивності. Отже, чим більше часу дитина проводить із електронними приладами в руках, тим менший позитивний вплив на неї природних регуляторів настрою.

Цей матеріал надіслав нам читач після публікації про те, як наш репортер їхав у маршрутці зі Львова до Самбора, а сидячі студенти усю дорогу бавилися «телефонами».

Вас це може зацікавити