Коли Мама одна на усіх

SambirWZ
20

Коли Мама одна на усіх

Сиротинець ліквідували, але заклад залишиться

Був дзвінок від вихованки «Рідного дому» у Корналовичах Оксани Проць. Вона запрошувала мене на 20-річчя створення осередку любові та дитячої радості. На жаль, були інші справи, але того дня я подумки був з ними.

Так сталося, що роками їздив туди на усі свята – там співали єдину для усіх поколінь пісню про рідну домівку, там завжди були раді гостям і там ніколи не було тих, хто б підвів свою одну на усіх Маму Марію Романівну Янушевич. На ювілей приїхати змогли не усі – та це й зрозуміло: виросли, у кожного свої проблеми. Але, як потім нам розповіли, було тепло. І надворі, і в серцях. Більше того, вихованці приїхали у Корналовичі уже не самі, а зі своїми дітьми, яким хотіли показати той великий і справді рідний дім, і ту тепер єдину для усіх бабусю – Марію Романівну.

…Над сиротинцем згущувалися хмари, але, видається на те, що все буде гаразд – збережеться! Власне недавно сесія районної ради ліквідувала сиротинець у тій іпостасі, у якій він був раніше. Натомість створили центр опіки дітей та сім’ї. Фінансування, як розповів голова ради Віталій Кімак, буде з різних джерел – від громад, з ґрандових фондів, від спонсорів. Працівники наразі підуть на «біржу праці», щоб після реорганізації, на скільки ми розуміємо, повернутися. Головне у цій справі – заклад хоч якось врятувався у наш гіркий час.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити