Колійовці подали до суду на нинішню ратушу за… чужі та давні гріхи

SambirWZ
55

Колійовці подали до суду на нинішню ратушу за… чужі та давні гріхи

Минулого тижня на нас звалилася з Укрзалізниці оригінальна новина – структура буде позиватися до Самбірської міської ради… Колійовці готуються оскаржити у суді рішення влади, яким земельні ділянки, що перебували у власності залізниці, передали у власність приватним особам для будівництва житлового будинку та ведення садівництва.

САМБІРСЬКА міська влада, не повідомивши Укрзалізницю, вирішила на свій розсуд розпорядитися земельними ділянками товариства. Одну у Самборі, площею 836 кв.м, свого часу вирішили передати певній особі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Іншу ділянку Укрзалізниці у Самборі, площею 355 кв.м, передали в одноосібну власність громадянину для ведення садівництва, йдеться у повідомленні.

«Такі дії місцевої влади Самбора вкрай обурюють, адже частину земельних ділянок вилучали без згоди Укрзалізниці. При цьому місцевий бюджет продовжував отримувати від Укрзалізниці кошти від сплати земельного податку за ці ж вилучені ділянки. Ми налаштовані рішуче і будемо захищати інтереси компанії в суді», – додали в Укрзалізниці.

Запахло «смаженим», а тому ми негайно звернулися до голови земельної комісії попереднього скликання Юрія Лешковича, але той взагалі не зміг пригадати, аби протягом п’яти попередніх років комусь віддавали землі залізниці. Ми пішли далі і потурбували секретаря міськради Юрія Дмитришина. Той також уперше про це почув, ствердив, що якби хтось справді подавав заяву до суду, то спершу вимогу надіслав би власне міській раді. Попри те, дав команду земельному відділу вивчити проблему. Буквально через день Юрій Любомирович зателефонував до редакції і повідомив: земля знайшлася!» Щойно міська рада отримала лист адвокатів із залізниці… Мова йде про територію наприкінці вулиці Шухевича, за бетонним мостом. Там справді свого часу ратуша давала людям землю під садівництво і щасливчики утворили такий собі кооператив «Затишок». А потім влада дала людям і право власності. Це, перерахував Юрій Дмитришин, було у 2004, 2008, 2009 роках. Саме тому нинішні владоможці і не могли пригадати тої місцини, «позиченої» у залізниці. Як розвиватимуться судові справи, чи погодиться нинішня влада компенсовувати те, у чому колишні «зблудили», подивимося. Самим цікаво… Але серед прізвищ власників «Затишка» було і нам знайоме. Зателефонували, почавши здалеку, мовляв, є позов до міської ради з приводу земель залізниці… Чоловік нас перервав – історія давня, уже протягом року тривають судові дебати. Колійовці вимагають знесення дачних будиночків. Але якщо зносити, то не тільки там. В Самборі біля колій дуже багато різних об’єктів, зазначив наш співрозмовник…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити