Кому знову вигідні «війни» на промисловому ринку?

SambirWZ
163

Кому знову вигідні «війни» на промисловому ринку?

Ми уже не раз писали про те, що землі під промисловим ринком у Самборі стали не стільки бізнесовими квадратними метрами, скільки політичними. Просто час од часу з’являється нагода про це поговорити. Не можемо твердити, що хтось навмисне підігріває цю багаторічну тему, чи підприємці насправді хочуть створити там комунальний ринок, відділившись від ТзОВ “Ринок-Сервіс”, який орендує цю торговицю багато літ. Керівник підприємства Іван ДЕНЬКОВИЧдав коментар з приводу цієї ситуації. Зрештою, нічого нового він не розповів, адже ситуація всім відома. Ми лиш вирішити ще раз розповісти в деталях, що ж відбувається зараз.

ОДИН з моїх колег-депутатів, який як член земельної комісії майже не ходить на засідання, у тому числі і сесії, здійняв галас, мовляв, його не запросили на засідання комісії, яка вивчала питання промислового ринку. Йому відповіли: та ви ж і так не приходите! Уже потім я дізнався статистику: з 79 засідань його не було на півсотні і 90 відсотків сесій також пропустив. Можна спитати: навіщо тоді йшов у депутати? Але це не нинішня тема…

Комісія не розглядала проєкт рішення на сесію з приводу ринку, а лише звернення нашого підприємства щодо продовження договору оренди. Ми вчинили все так, як велить закон – за 30 днів до закінчення угоди зобов’язані подати звернення щодо продовження його дії. Ми не отримали від міської влади жодного листа, яким би ратуша не погоджувалася з умовами оренди, чи ми щось порушували, а тому дію угоди треба припиняти. Наше право просити оренду на 5-10-15 чи 25 років – це відповідь тим, хто не второпає, чому написали у листі до влади про 25 років оренди. Термін угоди минув 21 вересня, а це означає, що вона автоматично продовжена і ми й надалі будемо сплачувати оренду. Треба сказати, що і раніше ратуша впиралася, ми мали постійний клопіт з продовженням угоди, а тому “Ринок-Сервіс” мусив звернутися до суду. Це було у 2013 році. Феміда була на нашому боці і зобов’язувала владу підписувати угоди, адже порушень нема. Мені закидують нині, що на ринку нема належних умов для торгівлі, бо протікає дах навісів. До мене, кажу авторитетно, ніхто з підприємців з цього приводу не звертався. Якщо говорити про створення абсолютних умов для торгівлі, то не раз і багато літ перед тим говорили про нове будівництво, однак, судячи з усього, торговельників влаштовує те, що є.

Мені не зовсім зрозуміло, чому у справи ринку вмішуються активісти, які нічого до ринку не мають. І я вправі був нагадати одному з них, що у його господарці не все гаразд. Землю одного разу він отримував з цільовим призначенням, а там натомість меблями торгують. Та й оплата за землю під зведеним будинком не поступає, а за 4 роки набігло у межах 100 тисяч гривень. Люди, які придбали там помешкання, не мають права власності. І те, що я відверто про це заявив, не вважаю, що когось образив. Хоча від того ж активіста чув відверту неправду, мовляв, один з торгових рядів, зведених на Торговій, незаконно, а тому відкрите кримінальне провадження. Мова, нагадаю, не про промисловий ринок, а власне про той торговий ряд, хоча людям припідносять це як промислові квадратні метри… У нас справді були перевірки з цього приводу, зокрема і за листами, що їх писали окремі депутати, але у мене є відповідь з поліції про те, що у ході перевірок ніяких порушень земельного законодавства не виявили. Як і самозахоплення земель. Я не буду нині втомлювати читачів громіздкими відповідями з львівської поліції, але кому цікаво, прошу заходити в кабінет.

І наостанок хочу підмітити, що підприємців промислового ринку начебто захищають ті, які були при владі раніше. У мене до них питання: чому тоді, коли мали силу, не створювали там комунальний ринок? Все просто: вони прекрасно розуміли, що цю землю орендує наше підприємство і ніяке інше не може бути там же. Точніше сказати, тодішня ратуша створила комунальне підприємство, навіть призначила директора, але все це на папері, а не в реальності… Я готовий до діалогу з підприємцями ринку на ту чи іншу тему, зрештою, ніколи не втікав від їхніх запитань. Але я проти того, що місцеві політикани у догоду власним інтересам роблять собі імідж на ринку, вводять людей в оману, здіймають в ратуші хвилі емоцій. Зрештою, на ринку пам’ятають, що свого часу було звернення підприємців до суду з приводу нашого договору оренди, але суд залишився на боці підприємства, зважаючи на те, що умов угоди “Ринок-Сервіс” не порушував.

Іван ДЕНЬКОВИЧ.

Директор ТзОВ “Ринок-Сервіс”, депутат

Самбірської міської ради.

Вас це може зацікавити