Комісію, яка обрала Аллу Кострицьку на керівну медичну посаду, Тарас Тершовчин вважає незаконною

SambirWZ
150

Комісію, яка обрала Аллу Кострицьку на керівну медичну посаду, Тарас Тершовчин вважає незаконною

Минулого разу ми розповіли вам про те, що конкурсна комісія у самбірській ратуші визначилася з переможцем, який керуватиме відтепер міським Центром первинної медико-санітарної допомоги, і списали цю тему в архів. Ну, обрала комісія з трьох претендентів Аллу Кострицьку замість Олександра Сілецького – і нехай… Ратуша високо – їй видніше…

АЛЕ як тільки у газеті з’явилося повідомлення про це, до нас зателефонував голова Громадської ради при Самбірському міськвиконкомі Тарас Тершовчин, який славиться виключною опозиційністю до нинішніх господарів ратуші. Тарас Іванович, з його слів, здобув третю вищу освіту – юридичну, і тепер дуже добре розбирається у всіх правових моментах і, схоже, на усьому, що нині продукує міське чиновництво, здобуває практичні навики. Так ось, пан Тершовчин похвалив нас за те, як ми описали початок конкурсу на керівні посади у медицині Старосамбірщини, вказавши, що у складі конкурсної комісії мають бути представники громадськості… І водночас перепитав у нашого репортера, чому, розповідаючи про підсумки медичного конкурсу у Самборі, не згадав, на якій підставі до складу комісії не увійшов ніхто з громадськості? Звідки ми знаємо, чому не увійшов ніхто від громади – в магістраті є юристи, кандидат юридичних наук секретар Юрій Дмитришин, є чиновники, які багато літ при владі, є зрештою, міський голова Юрій Гамар. Ну, журналіст не мусить знати усіх Постанов Кабінету міністрів, а їм – сам Бог велів. Так ось, відомство Володимира Гройсмана ще у грудні 2017 року затвердило Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я. І там чітко вказано, цитуємо: «До складу конкурсної комісії входять у рівній кількості представники органу управління, представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу, представники Громадської ради органу управління…» Тобто, Постанова Кабміну чітко передбачає, що у складі такої комісії мусять бути люди з Громадської ради, яку очолює Тарас Тершовчин. І хоч цього вимагає законодавство, але громадські діячі у конкурсну комісію не увійшли. Це дало право пану Тершовчину розповісти нам, що неодмінно поінформує правоохоронні органи про вчинення злочину посадовими особами. Таких подань на чиновників міськради є уже шість і в поліції зобов’язані провести слідчі дії та опитати імовірних винуватців – перших осіб міста.

А що стосується підсумків конкурсу, який обрав Аллу Кострицьку, то Тарас Тершовчин допустив, що результати обрання можуть бути скасовані, що мусить бути створена законна комісія з урахування вимог Постанови Кабміну, а уже потім можна говорити про вибори нового керівника Центру первинної медичної допомоги. Тарас Іванович нагадав, що наприкінці року така ж комісія (без представників громадськості) обрала і головного лікаря Самбірської ЦРЛ Богдана Марчука… Видається на те, що Тарас Тершовчин не дасть спокійно жити тим, хто при владі в ратуші. То може ліпше його взяти на посаду головного юриста міськвиконкому, яка після відходу Володимира Процайла стала вакантною?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити