Комісія понюхала, чим пахне околиця Самбора

SambirWZ
168

Комісія понюхала, чим пахне околиця Самбора

Не приписуємо собі у заслуги, але і ми виявилися причетними бодай би до того, щоб у владних коридорах заговорили про очисні споруди в Самборі. Точніше, їхню відсутність. Приблизно місяць тому небайдужий самбірянин вивіз нашого репортера у кінець вулиці Середньої, де колись мали бути очисні. Треба сказати, дуже гидливе відчуття. Таке враження, що там, де зливаються Млинівка, Стрв’яж чи Дністер – уся таблиця Менделєєва. Ми написали, читачі прочитали і на тому, як і раніше, все мало закінчитися, та ба…

Днями “Високому Замку” передали два акти перевірки річкової води. У компетентності не сумніваємося. До неї увійшли громадський інспектор з охорони навколишнього природного середовища Самбірщини, начальник управління сільського господарства М.Анич, провідний спеціаліст з питань ЖКГ Самбірської РДА Т.Галан, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Я.Катинський, лаборант міськрайонного відділу лабораторних досліджень М.Затварська.

На початку входження річок Дністер та Стрв’яж на територію району вода візуально чиста і прозора. А от при виході зі Самбора вона змінює колір, помітні нечистоти, неприємний запах синтетично-миючих засобів, аміаку. У різних місцях фахівці провели відбір води і скерували її на аналіз у Державну екологічну інспекцію Львівської області. Це, так би мовити, офіційна частина складених двох актів. Неофіційно нам розповіли, що обласна екологічна служба, радше всього, буде вживати заходів і хтось із міських чиновників, не виключено, сам мер, будуть оштрафовані. Хоча, як нам видається, хто б і який штраф не платив, очисні споруди від того не виростуть. Нагадаємо, трохи раніше, реагуючи на складну екологічну ситуацію, міський голова Юрій Гамар говорив про те, що місто не має стільки мільйонів, аби розпочати і довершити такі споруди. Потрібна поміч столичної влади.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар