Конкурс на посаду головного освітянина Старосамбірщини виграв безробітний, але заможний трудовик

SambirWZ
162

Конкурс на посаду головного освітянина Старосамбірщини виграв безробітний, але заможний трудовик

Ще станом на кінець минулого тижня, у Старосамбірському районному відділі освіти не було очільника. Попередник Мар’ян Яворський потрапив під гнів голови РДА Ореста Бонка, який побачив, що пан Мар’ян керує усією освітою, а його рідний брат – сиротинцем у Лаврові. Корупція! Потім був суд, було рішення, але пан Яворський, схоже, так щиро загнівався на господаря третього поверху «білого дому», що зрікся освітянської ниви – справа особиста. Певний час крісло було вільне, але далі так продовжуватися не могло, бо, як видається, освіта перетворюється у клубочок проблем, про які ми розповіли попереднього разу.

Але не все так безнадійно у кадровій проблемі, бо минулого тижня підбили підсумки конкурсу на вакантну посаду. Пробували свої сили дві особи – колишній директор Нижанковицького ліцею Ігор Матіїв та безробітний вчитель Богдан Беницький. Що стосується пана Ігоря, то ми й не знали, що він уже не директор – чесне слово, за усіма нижанковицькими новинами не встигнеш. Його звільнили, хоча за що, ми не розпитували. Богдан Беницький – житель Добромиля, у попередній каденції (за Михайла Матіяша) був удостоєний права секретарювати у старовинній ратуші. А це, погодьтеся, серйозний показник довіри. Після того, як влада скінчилася, зареєструвався на «біржі праці». Власне, він і взяв перемогу у конкурсних перегонах, а у відділі освіти уже чекають на остаточне призначення, наразі майбутнього шефа не обговорюють. Треба сказати, людина не надто публічна, принаймні у нашому розумінні. Але віримо, що добрий фахівець, вмілий організатор освіти і зуміє побороти усі виклики, що їх плодить освітянське середовище. Хоча не конче зрозуміло, чому після поважної посади секретаря міськради не пішов працювати у школу. Але це не конче наша тема. Хочемо вірити, що якщо він нині ще не конче знаний чи авторитетний в педагогічних колах, то зуміє наверстати. Хоча дехто на Старосамбірщині нас переконував, мовляв, лава запасних претендентів у Ореста Бонка куценька, якщо не пішов на цю посаду хтось із більш відомих, наприклад, директорів шкіл – щонайменше. Але цей аргумент ми списуємо на «політичну лірику». Якщо Оресту Едуардовичу комфортно буде працювати з паном Богданом, якщо йому довіряє, то нехай так і буде. А ще опоненти додають, що пан Богдан, найімовірніше, людина з команди народного депутата Андрія Лопушанського, бо був секретарем у мера Михайла Матіяша, який був і залишається людиною Лопушанського – от така хитромудра політична «схема». Спробую заперечити: а що, люди Лопушанського геть усі погані? А от лава запасних, допускаю, справді куценька – з трудом призначили першим заступником пану Бонку Руслана Пупу, а гуманітарного заступника досі нема.

Аби ліпше познайомитися з майбутнім головним освітянином, ми поцікавилися його декларацією – то є такий цікавий документ, де кожного наче під рентген нам видно. Так ось, у пана Богдана та його дружини є будиночки і земельні ділянки, але станом на нині, ми не рахуємо це сенсацією. А з приводу машин стало цікаво. Станом на 2016 рік, у сім’ї Беницьких був зареєстрований на дружину автомобіль Шевроле, а декларація за 2017-й, коли балотувався на посаду керівника освіти, зазначає ще й Фольксаваген. Ми не заздримо чужим статкам: заробив – то й має, хоча був безробітним. У 2016-му з доходів мав хіба поміч з безробіття і як людина, яка шукає роботу. У 2016-му на рахунках сім’я мала розмір активів – 100 тисяч гривень, а декларація за 21 лютого 2018 року гласить, що «розмір активів» уже майже 131 тисяча гривень… Коли небідні люди, або ті, які вміють багатіти, йдуть керувати, то ми не бачимо у цьому нічого поганого. Освітяни у Старому Самборі кепкують собі, що керівником освіти стане вчитель трудового навчання. Ми б не принижували цю професію, бо так само дуже важлива у школі. Більше того, Орест Бонк, якщо не помиляємося, теж трудовик – і нічого, керував освітою, районною радою, тепер – РДА… І останнє – соціальні мережі обурилися тим, що конкурс був проведений непрозоро, мовляв, мало хто знав, бо не бачив оголошення. В результаті пошуків ми таки знайшли оголошення на офіційному сайті райдержадміністрації, щоправда, воно було у «зв’язці» з іншими розпорядженнями голови РДА, тому й не було поміченим, бо розпоряджень багато і не кожен за ними пильнує.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар