«Королівські Бескиди» підтримали львівські депутати, а на Старосамбірщині хочуть заселити старий кінотеатр

SambirWZ
72

«Королівські Бескиди» підтримали львівські депутати, а на Старосамбірщині хочуть заселити старий кінотеатр

Було багато радості від того, що на Старосамбірщині на території у межах 9 тисяч гектарів буде природний заказник. Це ліси «Галсільлісу» і дуже добре, що районна рада взялася за цю ідею і вже з поміччю інших довершує добру справу.

ВСЕ йде крок за кроком, бо не так все просто… Минулого тижня Львівська обласна рада підтримала добрий намір, погодившись на створення національного заказника. У розмові з нами голова ради Тетяна Терлецькане приховувала радості і висловила вдячність депутатам Михайлу Гичці, Олегу Домчаку, Івану Собку та іншим, які допомогли переконати інших обранців у необхідності створення такого заказника – бодай би для того, аби рятувати від пили ті ліси, які зосталися. Зараз усі документи будуть скеровані у профільне міністерство, а відтак – у Кабмін, а вже звідти – під перо Президента. Свого часу Тетяна Терлецька прогнозувала, що Указ Гаранта про Парк можуть здобути ще до виборів. Коли минулого тижня ми нагадали їй обіцянку, то уточнила: до другого туру президентських перегонів…

За задумом, у «Королівських Бескидах» матимуть місце праці 75 осіб, яких фінансуватиме держава. Проте, пані Терлецька вважає, що коли вже стільки зусиль пішло на створення заказника, то до однієї ідеї вирішила додати іншу, споріднену, і заразом створити екологічно-просвітній, туристичний центр, який діятиме при «Бескидах» заради формування екологічної культури. А по секрету і лише для «Високого Замку» розповіла, що центр, як і адмінбудівлю хочуть оселити у колишньому кінотеатрі. Мовляв, навіщо будувати нову контору, якщо є капітальне приміщення, яке лиш треба трішки відремонтувати, щоб врятувати.

І найважливіше, за що проголосували обласні депутати. Ми навмисне акцентуємо на цьому увагу, аби не було потім нарікань, мовляв, не чули-не знаємо. На тих 9 тисячах гектарів «Галсільлісу», на яких будуть «Королівські» масиви, уже не можна вести заготівлю деревини.

На нараді з лісівниками Тетяна Терлецька розповіла про ще один крок до «Королівських Бескидів», а очільник Іван Грисьпригадав, що, будучи помічником-консультантом нардепа Лопушанського, у 2016-му почав працювати над концепцією створення Національного парку на території Старосамбірського, Турківського, Сколівського районів. Однак нічого путнього з цього не вийшло, бо не знаємо, хто там у столиці, але ініціаторам пояснили: з лісу у гірських районах живе 30 відсотків населення. Якщо перетворити «місце праці» у територію «цноти», то купа відсотків люду залишиться без засобів для існування. Видно, ця соціальна проблема уже померкла перед загрозливою екологічною ситуацією і Парк таки буде, хоч і на меншій території.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар