«Королівські Бескиди» стануть «лисими» ще до того, як стануть заказником?

SambirWZ
181

«Королівські Бескиди» стануть «лисими» ще до того, як стануть заказником?

У червні Старосамбірщина натішитися не могла тим, що районна та обласна ради створили «Королівські Бескиди» площею 8 тисяч гектарів лісу. Міністерство екології та природних ресурсів України погодилося з таким міркуванням. Мета більше, ніж благородна – будуть збережені ліси, люди матимуть якусь роботу, одне слово, у справі збереження деревини район зробив відчутний крок. Настільки відчутний, що навіть деякі сільські голови, які не увійшли у територію заказника, просили взяти і їх, бо безбожно тнуть ліси…

ПОВІДОМЛЕННЯ від депутата Львівської обласної ради Івана Собкана фоні цієї ідилії здивувало. Обранець стає ініціатором проекту рішення обласної ради «Про заборону проведення рубок лісу в межах… проектованого природного парку «Королівські Бескиди».

Депутат наголошує, що на минулому засіданні тимчасової контрольної комісії він не отримав відповіді на запитання про те, що буде з тисячами гектарів у Старосамбірському районі, які Львівська обласна рада своїм рішенням виділила для створення Національного природного парку «Королівські Бескиди»? «Згідно з інформацією директора «Галсільлісу» та сільських голів Старосамбірського району, на територіях Дністрянського та Старосамбірського лісництв (ці території віднесені до Нацпарку) активно відбуваються рубки. Всі розуміємо, чому. Щоб до Указу Президента «Про створення Нацпарку «Королівські Бескиди» вирізати усе, що можна, та продати. Маю переконання, що профільна комісія обласної ради та сесійна зала підтримають мою ініціативу, чим покажуть, що справді вболівають за ліс у Карпатах, а не щось інше», – вважає Іван Собко.

Наша редакція зажадала коментарів у голови райради Тетяни Терлецької, яка разом з депутатами підтримала створення «Королівських Бескидів». Одним з пунктів рішення сесії райради, сказала вона, була заборона вирубки лісів на майбутній заказній території. І було б дуже важливо, щоб цей пункт так само підтримала обласна рада. Або бодай би генеральний директор «Галсільлісу», який теж підписався під темою «Бескидів», отримав команду дати спокій цим тисячам гектарів. Засновником Старосамбірського «Галсільлісу» у більшій мірі є обласна рада, тому вплинути на лісівників, які ріжуть саме там, з рівня району непросто, підкреслила Тетяна Терлецька, підтвердивши той факт, що ліс у майбутньому заказнику ріжуть.

«Високий Замок» загалом завжди толерантно ставився до лісівників, розуміючи їхню роботу, так само ставився і до екологів та активістів, які відстоюють ліси, але нинішня історія починає нагадувати «перебір». Видно, лісівникам влада – уже не влада, і її рішення з приводу заказника – просто папірець, бо хочуть вирізати усе, що можна. Якщо лісоруби не зупиняться, то на якого біса створювати заказник «Королівські» ліси?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар