Крадіям лісу радимо зберегти цю замітку, аби відразу знати, що їх чекає

SambirWZ
92

Крадіям лісу радимо зберегти цю замітку, аби відразу знати, що їх чекає

З 1 січня вступили в дію нові підвищені штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства інформує, що, наприклад, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення тягнутиме за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти п’яти (1275 грн.) до ста п’ятдесяти (2550 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року піддавали адміністративному стягненню за одне з перелічених вище порушень, чекає штраф на громадян – від тридцяти (510 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб – від трьохсот (5100 грн.)  до шестисот (10200 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ж такі незаконні дії вчинятимуться організованою групою чи в особливо великому розмірі – каратиметься позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди підвищуватиметься і за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу. За такі незаконні дії штраф становитиме від тисячі (17000 грн.) до тисячі п’ятисот (25500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

У разі, якщо такі незаконні дії будуть вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – вони каратимуться штрафом від тисячі п’ятисот (25500 грн.) до двох тисяч (34000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. До уваги горян: на вашій території буде заказник на більше, ніж 9 тисячах гектарах лісу.

Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу спричинили тяжкі наслідки – каратимуться  позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Істотною шкодою вважається така шкода, яка у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів. Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар