Крилаті рекордсмени та їхні наставники

SambirWZ
156

У Центрі позашкільної освіти Самбора відбулася виставка спортивних (поштових) голубів. На оглядини виставили кілька десятків крилатих спортсменів, які добилися найкращих результатів у льотовому сезоні 2016 року.

На Самбірщині та Старосамбірщині є сотні шанувальників спортивних пернатих, власники найкращих поштарів щороку беруть участь в спортивних змаганнях і стають переможцями. Самбірський клуб, який очолює Володимир Яцик, згуртував три десятки аматорів. Торік самбірські голуби здолали 12 дистанцій – від 160 до 620 км. Поштовий голуб повинен не просто прилетіти додому, а потрапити в 20 відсотків кращих, аби принести своєму господарю призові бали. Чим більше голуб набере за сезон призових балів, тим більше він ціниться. У Європі найкращі голуби-спортсмени дорожчі за елітні автомобілі. А на змаганнях поштарів в Об’єднаних Арабських Еміратах власнику голуба-переможця виплачують мільйон доларів!

Так ось, у Самборі виставили місцевих спортивних голубів з Самбора, Самбірщини та Старосамбірщини. Були гості з Мостиськ, Городка, Комарно, Дрогобича. Нагородили переможців. Загальнокомандне перше місце в Самбірському клубі торік виборов Микола Гельжинський (Старосамбірський район). “Срібло”-  у самбірянина Андрія Булія. Третє місце посів Юрій Лазор із Самбірського району. У змаганнях молодих голубів перемогли вихованці того ж Миколи Гельжинського, другим був його земляк із Старосамбірщини Олег Качмар, третім – Мирон Тима з Самбора. Нагородили під час виставки й переможців у спортивних категоріях. Так, у категоріях  А (короткі дистанції – від 100 до 400 км.), В (середні – від 300 до 600 км.) і С (дальні дистанції – від 500 км.) перемогу святкував самбірянин Андрій Булій. У  категоріях  Д (дистанції від 100 до 600 км.), Н (від 300 км. і вище) та категорії Ф (молоді голуби) перемогли птахи Миколи Гельжинського, у категорії G (річні голуби, дистанція від 100 км. і більше) переміг Іван Фединяк. Власником найкращого голуба став Мар’ян Гаргас зі Самбірщини. Нагороду за найкращу голубку взяв самбірчанин Андрій Булій. Найкращий річний голуб – у Миколи Гельжинського, а найкраща річна голубка – у Мирона Тими. Цьогоріч більше тисячі поштарів Самбірського клубу вирушать на змагання, щоб потім очікувати своїх вихованців із Тернополя, Вінниці, Вільшанки та інших близьких і далеких дистанцій.