Кружики захистили себе від великої біди, а Самбір?

SambirWZ
198

Кружики захистили себе від великої біди, а Самбір?

У Львівській ОДА повідомили, що завершуються роботи з врятування Кружик та Калинова від паводків. Дністер, коли з неба ллє, доволі норовистий і у тому закутку Самбірщини змиває усе на своєму шляху. Таке мали уже у 2008-му та 2014 роках.

ПРИГАДУЮ 2008-й. Кружики мали такий жалюгідний вигляд, що Венеція відпочиває – хати плавали… За офіційними даними на той час, підтопило більше 300 гектарів сільськогосподарських угідь, 40 будинків та присадибних ділянок, під загрозою небезпеки було близько 800 місцевих мешканців. «Від сьогодні річка отримала своє нове народження. За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища завершуються роботи із реалізації природоохоронного заходу «Захист с. Калинів, Кружики від затоплення водами р. Дністер», –  зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Окрім того, проект передбачає будівництво захисної дамби, проведення руслоочисних та берегоукріплювальних робіт, що дозволить не тільки убезпечити сільськогосподарські угіддя та житлові будинки місцевих жителів від постійних підтоплень, але і збільшити водний баланс річки.

Приємно писати про такі речі, бо хоч і криза, але щось та робиться на перспективу. Гірша, якщо не сказати, паскудна, ситуація у Самборі. Мешканці вулиці Набережної та прилеглих постійно б’ють на сполох, бо Дністер підступно вириває береги і нищить городи. Повірте, як тільки йдуть дощі, до нас телефонує один і той же чоловічий голос, який від імені сусідів просить щось робити. Ну, робити треба тоді, коли не ллє, а коли дощі періщать, то хоч до Бога іди на пораду. Ми вкотре розділяємо стурбованість мешканців, знову пишемо, бо більше нічого не зробимо, але це питання до влади, а не журналістів. Літечко минає і, схоже, у магістраті цією екологічною проблемою мало хто переймається.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар