Куди пішли гроші, які виділила держава на боротьбу з вірусом

SambirWZ
227

Куди пішли гроші, які виділила держава на боротьбу з вірусом

У попередньому спецвипуску ми розповіли про те, що люди, які мають підозру на коронавірус, можуть або йти до сімейного лікаря і чекати своєї черги здати тест, аби йти до приватників і своїм коштом провадити собі діагностику.

Вартість – від 350 до 1600 гривень. Керівник підприємства, який розповів про те, що увесь колектив мав пройти обстеження, бо хтось захворів, з обуренням говорив нам про те, що держава виділяє купу грошей, а де вони, якщо люди діагностику проходять самі? Як тільки вийшла наша газета з цією темою, колеги сайту «Наші гроші» провели власне розслідування, яке, признатися, вражає.

Ми вам коротко розповімо, що і куди пішло. Протягом березня-червня у Львівській області розділили 271 млн. грн.. на подолання коронавірусу. І це справді найбільший показник на Західній Україні. 20 замовників витратили 80 відсотків коштів. Чи не левова частка сум пішла лікарням на придбання апаратів штучної вентиляції легенів, засобів індивідуального захисту, дезінфекції та кисневих концентраторів.

Серед опорних лікарень, які не потрапили до рейтингу тих структур, які робили замовлення, середня вартість угод, укладених за спеціальною процедурою коливалась в межах від пів мільйона до мільйона. Аналітики звернули увагу на Самбірську ЦРЛ (можливо, йде мова про Рудки?), але, цитуємо, «Найменшу кількість коштів витратила Самбірська центральна районна лікарня, яка за спецпроцедурою уклала лише чотири угоди на 38 тис. грн. З них 23 тис. грн коштував бактерицидний опромінювач. Щоправда, лікарня в списку опорних була лише додатковою…» Що цікаво, гроші, скеровані на боротьбу з коронавірусом, пішли у великих розмірах і на «Львіввугілля», «Львівську залізницю». «Львівобленерго». На закупівлю респіраторів та фільтрів до них, інфрачервоні безконтактні пірометри (термометри), засоби дезінфекції, апарати ШВЛ.

Найбільше коштів установи Львівської області спрямували на медичне обладнання – 162 млн. грн. або 60 відсотків від загальної суми. В основному лікарні замовляли апарати штучної вентиляції легень, лабораторне обладнання, стаціонарні та мобільні рентгени, кисневі концентратори та приліжкові монітори для пацієнтів.

Протягом досліджуваного періоду на медикаменти спрямували 23,7 млн. грн., що становить 8,7 відсотків від загальної суми. Як бачите, про оплату аналізів мова не йде…

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити