Кузьма все одно наш і вартує на пошанівок

SambirWZ
55

Кузьма все одно наш і вартує на пошанівок

Чи вартує в Самборі пошани поет-пісняр Кузьма? Вартує! І ми писали про це раніше, коли в Самбір у музей «Бойківщина» приїжджали його батьки. Ця будівля слугувала колись пологовим відділенням і Скрябін народився саме там. Вперше після народження первістка Ольга Кузьменко побувала там, де побачив світ її син, якому судилося стати Великим Сучасником.

ОСТАННІМ часом тривають дискусії, як саме вшанувати пам’ять земляка? Маємо і власну точку зору… Хтось пропонує напроти «білого дому», де є порожній постамент, на якому колись було погруддя Франкові, потім це місце начебто мало йти під погруддя Святителя Павла Конюшкевича… Не думаємо, що там пасувало б погруддя Кузьмі. Є ідея, яку начебто уже почали втілювати – встановити на фасаді «Бойківщини» меморіальну таблицю. Ідея варта уваги, та тільки не знаємо, чи сподобалася б вона самому Кузьмі, який, здається, за життя скептично ставився до таких вшанувань. Але вклинюючись у дискусії, хотіли б і своє додати. Якщо вже й пишатися Кузьмою, то може зробити це не стільки монументально, можна скромніше і яскравіше – чи то на фасаді музичної школи, чи то коледжу культури створити сучасний мурал. Чомусь маленький Добромиль зміг таке утяти і виглядає чудово. Мабуть, і Самбір має своїх митців, які зробили б не гірше.

Вразив один коментар до теми, мовляв, навіщо нам Кузьма, ну подумаєш, народився в Самборі… Лесь Курбас, панове, теж тільки народився в Самборі, а йому – і музей, і пам’ятник, і назву площі. То чого обділяти Кузьму, який насправді став знаменитим своєю творчістю, яку ми змогли осягнути хіба після його смерті, його своєрідне зухвале ставлення до речей, що і нас часто-густо дратують. Давайте думати разом…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити