Куляс купує позашляховик не за гроші сільради, а Євросоюзу – і все заради ковбоїв у Грабівниці

SambirWZ
165

Куляс купує позашляховик не за гроші сільради, а Євросоюзу – і все заради ковбоїв у Грабівниці

Скромний і спокійний сільський війт об’єднаної Новоміської громади Петро Куляс в одну мить став популярним ледь не на усю Україну, бо посмів замовити позашляховик вартістю більше півмільйона гривень. Реакція зрозуміла – тут навіть керівники районного масштабу їздять на стареньких «Тойотах» чи взагалі невідомо, на чому, а Петру Кулясу знадобився позашляховик…

ЗРЕШТОЮ, порушником спокою стало повідомлення, виведене в електронних ЗМІ жирною «фарбою». «Сьогодні, 28 листопада, відбувся аукціон із закупівлі нового позашляховика Renault Duster, 2018 року випуску, замовником якого є Новоміська сільська рада Старосамбірський району, інформує сайт публічних закупівель Prozorro. Учасниками торгів стали дві фірми ПП Галич-Моторос та ТОВ Ю.Р.К., які запропонували  для Новоміської сільської ради позашляховик “Renault Duster”, 2018 року випуску, за ціною 560 тис грн. Після розкриття протоколів пропозиція ПП Галич-Моторс, зі зниженою вартістю позашляховика до 553 тис. грн., очікує  остаточного рішення». Не обійшлося без соціальних мереж, які приперчили новину своїми коментарями. Чи не найбільш поширеною була думка про те, що невже усі дороги відремонтували так, що бракує хіба позашляховика? А мені пригадався випадок, коли районна еліта приїхала у Нове місто відкривати футбольний майданчик зі штучним покриттям – подія направду важлива. І коли у пана Петра перепитав, як на це спортивне диво реагують місцеві обивателі, то він відповів приблизно так, як ми написали устами коментаторів – усі вже так розбагатіли, що тільки спортивний майданчик ще потрібен… Людям, як відомо, мало чим догодиш. Нічого не робиш – зле, починаєш щось робити – умить знаходяться порадники і критики.

Минулого тижня ми зателефонували війтові з проханням пояснити свою несподівану популярність з приводу закупівлі машини… Пан Петро почав з того, що всі про це пишуть, а ніхто у нього самого нич не питає. Схоже, «Високий Замок» – перше видання, яке попросило коментарів. Як відомо, на цих теренах, зокрема у селі Грабівниця, Євросоюз (громада виграла проект) впроваджує “ковбойський дикий захід”. Наразі слова не зовсім зрозумілі для простих смертних, але суть у тому, що там мають розвивати такий туризм, який привабив би туристів з Європи. Якраз Євросоюз і є головний фінансовим донором проекту. Панове, давайте цю задумку ще не будемо критикувати, бо ще нічого не сталося, а вже купа скептицизму! Дамо людям хоч щось зробити, якщо вже самі не вміємо… Згідно з кошторисом проекту, ініціатори хочуть придбати машину, яка буде обслуговувати учасників будівництва. Основний партнер втілення проекту – Західно-український ресурсний Центр і його працівники не будуть їздити у Грабівницю маршрутками. Їм добрий Євросоюз передбачив автомобіль, твердить пан Куляс. Чому покупцем за чужі гроші стає сільська рада? Війт хоче, щоб після трьох років, а саме стільки часу будуть впроваджувати «дикий ковбойський захід», машина залишилася у віданні громади, тобто, щоб її потім ніхто не відібрав. Що у цьому є поганого, перепитав нас війт, а потім додав, що може і відмовитися від покупки, але то було б безглуздо – нам дають, а ми не беремо. І під кінець своїх коментарів заспокоїв і громаду, і всезнаючих коментувальників соціальних мереж: гроші на машину з бюджету об’єднаної громади не йдуть, йдуть з Європи.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар