Кімак запрошував Парубія у Сприню, а Лопушанський пропонував Хирів

SambirWZ
208

Кімак запрошував Парубія у Сприню, а Лопушанський пропонував Хирів

Упродовж двох днів Трускавець приймав Форум місцевого розвитку за участі представників вищих керівних органів влади України та Польщі, органів місцевого самоврядування Львівської області та колег із сусідніх воєводств, які межують з Львівщиною. Імпрезу влаштувала Львівська обласна рада. Подія набула великого розголосу у ЗМІ, а ми торкнемося того, що нам має бути цікавим, бо там були владоможці з наших теренів Віталій Кімак та Тетяна Терлецька.

Під час Форуму слово надали голові Самбірської райради Віталію Кімаку. Треба підкреслити, що будь-кому слово там не надавали. Його треба було заслужити попереднім досвідом успішної роботи. Пан Кімак брав участь у дискусіях у присутності представників Львівської обласної ради та адміністрації, влади Перемишля і народних депутатів. Він звернув увагу на те, що сьогоднішні київські реформатори, які начебто втілюють децентралізацію, зовсім не спілкуються з головами районних рад – тими, які в принципі є найближчими до процесів децентралізації. Тому під час змін до законодавства, які вони вносять, стаються казуси, що падають на голови голів райрад. Наприклад, в проблемах медицини. Гроші на лікування жителів об’єднаних громад держава дає об’єднаним громадам. А усі лікарні є комунальними закладами районних рад. Не прийняти людей з апендицитом лікарі не можуть, а платити за мешканців таких громад війти не поспішають, або взагалі відмовляються…

Значущим результатом Форуму Віталій Кімак вважає не те, про що говорили з високих трибун, а живе спілкування з представниками  самоврядування, народними депутатами. А ще більше досягнення у тому, що він особисто і довго спілкувався з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і запрошував  його на липневе святкування УГВР – не приїхав. Але, що цікаво, Андрій Парубій зізнався, що знає кожну стежину у Сприні – був там не раз ще тоді, коли спікером не був. Приємні враження залишилися і від розмови з Героєм України Юрієм Шухевичем, який так само пообіцяв приїхати у Сприню, але не приїхав.

Очільниця Старосамбірщини Тетяна Терлецька, коли ділилася з нами враженнями від трускавецьких зустрічей, зазначила, що приємно вражав владний зорепад на місто-курорт. Ймовірно, всі прибули не для того, щоб днів два попити мінеральну водичку, а для того, щоб верхи поговорили з низами, як далі жити. Щоб почути поляків, які вже пройшли тими тернистими стежинами, на які ми щойно ступаємо. У товаристві народних депутатів України Олега Березюка, Оксани Юринець, Андрія Лопушанського, Михайла Хміля, Ярослава Дубневича був помічений  і наш депутат обласної ради Михайло Гичка, який балотувався у парламент, але не пройшов…

Старосамбірських цікавив блок питань, пов’язаних з транскордонною співпрацею. Під час дискусії воєвода Підкарпатського воєводства Єва Леніярт озвучила першочергові завдання, над якими працює польська влада. І дуже приємно, зазначила пані Терлецька, що в числі цих завдань є будівництво пункту пропуску  “Нижанковичі-Мальговичі” та відновлення залізничного сполучення Загуж (Польща)-Хирів (Україна). Михайло Гичка  задав кілька запитань, які стосувались майбутнього розвитку Старосамбірщини. Зокрема, до пані воєводи – з приводу часових рамок будівництва пункту пропуску, на що отримав чітку відповідь: польська влада робить усе можливе, аби завершити будівництво у 2018-2019 роках.  А до народного депутата України Оксани Юринець, яка  є головою підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС, прозвучало запитання щодо підтримки та врахування пропозицій  від Старосамбірщини, які були подані за результатами парламентських слухань (мова йде про ремонт під’їзних шляхів до існуючого та планованого пункту пропуску за кошти кредиту уряду Польщі), про сприяння у відновленні залізничного сполучення та про обмін нотами щодо відкриття пішохідного пункту пропуску на МАПП “Нижанковичі-Мальговичі”. Оксана Юринець зазначила, що активності депутату Михайлу Гичці не бракує,  а в її особі ця підтримка обов’язково буде.

У дискусії виступав і наш народний депутат України Андрій Лопушанський. Він прибув на форум у товаристві своїх помічників Івана Грися та Ореста Бонка. Говорив про транскордонну співпрацю, згадуючи добрими словами колишнього голову райради Володимира Горбового, який започатковував міжнародний пункт пропуску “Смільниця”. Приємно, що згадав, бо стосунки між ним та Володимиром Горбовим не були колись найкращими… Першим і успішним проектом співпраці з поляками пан Лопушанський назвав ремонт об’їзної дороги у Старому Самборі, хоча таких успішних проектів не бракувало і раніше. А наостанок закликав до підтримки створення  міжнародного культурно-освітнього центру, навчального центру для державних службовців і представників  місцевого самоврядування на базі колишньої Хирівської єзуїтської колегії (конвікту), який, як відомо, належить самому Андрію Лопушанському.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар