Кір наступає: де найчастіше хворіють і чому

SambirWZ
169

Кір наступає: де найчастіше хворіють і чому

Ситуація із захворюванням на кір набуває загрозливих масштабів. Не хочемо нікого лякати, проте маємо другу хвилю підйому захворюваності на Львівщині. В Самбірському районі занедужало 178 осіб, із них 128 дітей. У Самборі маємо 103 випадки, з них 80 дітей. І хоч наш регіон не входить у число лідерів за кількістю тих, хто потерпів, але і наші цифри не вселяють надії, адже Львівщина займає перше місце із захворюваності на кір. Кількість перевищує 8,5 тис. з початку нового навчального року через те, що діти перебувають разом.  

УСАМБІРСЬКОМУ районі реєстрували спалахи кору в селах Блажів, Монастирець, Ралівка, Воютичі, Лановичі, Кульчиці, Бабино, Баранівці, Воля-Баранецька, Чайковичі, Підгайчики та Рудках. У Самборі недуга атакувала середні школи №10, 8, 1, школу-ліцей ім. А.Струся, №7, №4, НВК №14, ДНЗ №9, №5, №8. Основна причина такої ситуації – непроведення планової вакцинації дітям в 1рік і в  6 років. Показник охоплення щеплень таких вікових категорій складає 20 відсотків та вище. І це неприпустимо. Щоб був колективний імунітет, за рекомендаціями ВООЗ, відсоток щеплень має складати більше 95 відсотків.

Вакцинація проти кору є безкоштовною за рахунок коштів державного бюджету. В кабінеті щеплень  Амбулаторії № 3 Самбірського МЦ ПМСД є достатньо вакцини бельгійського виробництва Пріорікс, яка виробляє імунітет проти трьох захворювань: кір, краснуха, епідемічний паротит. Стан захворюваності на кір заслуховували на засіданнях комісій з питань безпеки та надзвичайних ситуацій у міській раді та райдержадміністрації.

Кір небезпечний своїми ускладненнями, а це – менінгоенцефаліти, пневмонії, синусити та ін. Якщо не щеплена дитина була в контакті з хворим на кір, її можна прищепити до 72 годин з моменту контакту. Щоб запобігти ускладненням, необхідно дотримуватися рекомендацій сімейного лікаря. Після перенесеного захворювання виробляється пожиттєвий імунітет. Епідемічний підйом захворюваності також пов’язаний з активізацією збудника в природі, який триває кожні 5-7 років.

Прогнозуємо ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання, на грип наприкінці грудня. Батьки повинні пам’ятати про правильне (зимове, вітамінне) харчування, одягати дітей відповідно до погоди, боротися з дитячою гіподинамією та власним комп’ютером, вести здоровий спосіб життя . За перших ознак захворювання не допускати відвідування організованих колективів, тим самим збережемо здоров’я інших!

Надія ШПАК. Завідувач Самбірського міськрайвідділу ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України».

Вас це може зацікавити

Залишити комментар