Лише вісім самбірських депутатів хотіли позбавити премій очільників міста

SambirWZ
237

Лише вісім самбірських депутатів хотіли позбавити премій очільників міста

Ура – чергова сесія Самбірської міської ради відбулася! Знову ж – на грані кворуму, проте гурт обранців тримався майже одноголосно і вдарили рекорд – більше тридцяти питань, здебільшого земельних, «проковтнули» за півтори години. Обговорювати особливо було нічого, тому усе звелося до монотонного голосування.

ХОЧА насправді сесійні дебати розпочалися за день до того. Дещо потягнуло на сенсацію, скажімо, бажання окремих депутатів позбавити премій міського голову та секретаря ради. Звернення підписали «Народний контроль» – Андрій Жепко, Андрій Бубнюк, Юрій Денько, БПП – Ярослав Кузьмяк, Роман Пицик, Роман Барна, Микола Лозинський (порошенківець Володимир Круль, судячи з усього, відмовився) та Володимир Кульчицький-Поливка. Може ці люди мали певні підстави позбавити керівників ратуші премій, але нам здається, що так просто такі питання вносити у сесійну залу не можна, до них треба готуватися і восьми «штиків» у делікатній темі замало. Бюджетна комісія, розглянувши звернення, відхилила його, чого і слід було чекати, тому у сесійній залі в кишені очільників уже ніхто не зазирав… Відколи «радянська» влада існує, завжди керівники міст мали порівняно невеликі зарплати, але статки депутати підганяли їм преміями. Чи добре міські голови працювали, чи будь-як, але премії були – чи то на 100 відсотків окладу, чи менше.

Кілька слів про кворум. Фракції БПП та «Народного контролю» здебільшого не ходили на позачергові сесії, вважаючи їх ледь не аферами. Трактували свою поведінку так: нагально треба збирати депутатів, коли виникає надзвичайна ситуація, чи терміново треба вирішити фінансові питання. Може й так, погоджуємося, бо за каденції Юрія Гамара, якщо не помиляємося, позачергових сесій було більше і на них вивчали нетермінові теми. Але коли минулого четверга оголосили чергову сесію, фракції “Народного контролю” та БПП, крім пана Круля, не прийшли. Хоча, за усіма даними, мали б бути. Не хочемо нікого загнівати, але показувати дулі у бік ратуші, а не ходити на сесії, щоб висловити свої міркування, зрештою, сказати мерові усе, що про нього думають, якось неґонорово. От Володимир Кульчицький-Поливка, хоч і не дружить з командою Юрія Гамара, але прийшов. Щоправда, з якихось своїх мотивів не голосує. Коли усі по черзі дружно кажуть «за», Володимир Богданович – «не голосував». Щоправда, скувся тільки у двох випадках: коли звільняли дітей від оплати за харчування – це святе, та вдруге – коли йшло земельне питання підприємця Ростислава Кітика.

Взагалі, земельних питань було багато і вони не викликали  емоцій. Трохи гарячіше було, коли закладали кошти – 24 тисячі гривень, на ОСББ на вулиці Богуна. Там мешканці, ставши господарями багатоповерхівки, вийшли на обласний конкурс проектів і виграли певну суму на перекриття будівлі. Щось і самі зібрали, щось у влади попросили. Ратуша внесла свій пай – 24 тисячі. Мер вважає, що такі ідеї треба підтримувати, бо рано чи пізно усі будинки перейдуть на нову систему. Хоча Володимир Кульчицький-Поливка був проти. Каже, що сам давно очолює таке ж товариство власників житла і дають собі раду самі, нічого не просять у ратуші. То чому, мовляв, доля мешканців з Богуна треба робити виключення? Для відповіді запросили працівницю управління економіки Оксану Фур і та сказала, що кожне товариство сусідів, які об’єдналися, може подавати свої пропозиції і вигравати гроші. Інша справа, що цим мало хто цікавиться.

І наостанок розповімо, чим закінчилося виділення бюджетних грошей на котельні біля медколеджу, про що багато розповідали раніше. Незважаючи на настрої окремих обранців – не давати теплокомуненерго стільки грошей, бо нехай би підприємство само собі назбирало, усі успішно пролосували за те, що вділити колективу депутата Олега Полюги 400 тисяч. Сам Олег Омелянович проголосував, а потім вирішив цофнути. Мовляв, відкликаю свій голос, аби не було «конфлікту інтересів». Хоча це не його особисте питання, а питання підприємства.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар