«Люди добрі, спочатку одягніть білі халати, побудьте у шкурі медиків, а тоді обговорюйте»

SambirWZ
229

«Люди добрі, спочатку одягніть білі халати, побудьте у шкурі медиків, а тоді обговорюйте»

Біда в медицині! Знаєте, коли все добре, то не дуже й помічаєш, що десь там у лікарні чи в поліклініці працюють люди, які потрібні нам тільки тоді, коли самі заслабнемо, чи хтось з рідних. Зараз час коронавірусу і це випробування не тільки для усіх нас, а в першу чергу, для медиків. Наша редакція звернула увагу на один з дописів у соціальних мережах і деякі коментарі. Таке враження, що комусь щойно очі відкрилися… Можна без прізвищ авторів, бо не знаємо, чи раптом не якийсь фейк потрапив у число коментувальників.

«БІЛЬШІСТЬ лікарів нема не роботі, відпустки, захворювання. Коли тобі зовсім зле, то перед тим, як ти отримаєш медичну допомогу – маєш здати в якійсь приватній клініці тест на корону, потім записатися на рентген (черга три дні) і ще купа всього. Якщо підозра на корону, маєш шанс на Рудки, Львів, чи Винники… Але ліки на два дні – 6 тисяч гривень, по іншому тобі той коронавірус просто помастять зеленкою і припечуть йодом».

«Які можуть бути відпустки, коли така жахлива ситуація і нема кому замінити. Це мені відомо на ділі: сімейний лікар у відпустці, ніхто хвору людину не прийме, хоч помирай, поки не втрутився головний лікар. Це не тільки у нашому районі, а всюди. Я навела приклад жовквівськоі поліклініки».

«Всі люди мають право на відпустку, але має бути якась формула взаємозаміни».

«Люди добрі, спочатку одягніть білі халати, побудьте у шкурі медиків, а тоді обговорюйте. І повірте, більше не будете обурюватись».

«Повір – зеленка та йод набагато краще, ніж загепають антибіотиками до смерті, або, лікуючи навмання, підірвуть здоров’я на роки»

«Ви медик? Дехто почувається навіть дуже комфортно у цій шкурі».

«Так, я медик!!!!!!! Нам уже 2 місяці не виплачують заробітної плати, то вас це не цікавить…»

«Так вимагайте, чому мовчите?!»

«Це не у фейсбуці брудом обливати»

«Але якщо ти вже став медиком, на мою думку, ти маєш відповідати своїй професії»

«А хто не відповідає?!»

«Зробили бізнес лікарі, вміє лікувати чи ні, а гроші дай, бо так поводяться, ніби ця лікарня їхня приватна власність, її ще за союзу називали «бойня», а тепер страшно подумати».

«Просто ви є медики, ви ж свідомо маєте розуміти, що будь-який вірус вас боком не омине, чому ви даєте «білі халати всім приміряти», не розумію»

«Перш ніж щось писати в Фейсбуці і оприлюднювати на всю Україну, поцікавтеся, як живуть зараз медики Старосамбірщини. Ми вже два місяці без зарплати і нікому до нас діла нема. І кожен медик не знає, що несе додому, яку хворобу. А в хаті малі діти, сім’я»

«А хто вас брудом обливав? Ви самі себе обливаєте. Правда є правда, хоч не всім це подобається».

«То не ходіть до лікарів і мажтеся йодом від корони, від срачки, від будь чого…»

«Я стараюся вам допомогти. Я говорю про проблему, але, на жаль, сприйняття інше. Ваше керівництво добре дбає, щоб ви мали всіх за ворогів. Я перед тим, як писати, все добре зважив. Вас кинули напризволяще і пацієнтів також…»

Ось такі народні міркування… Ми вирішили, що пасувало б почути коментар когось з авторитетних медиків. Треба побачити нинішню медицину, так мовити, з середини. Обрали у співрозмовники медичного директора Старосамбірської ЦРЛ Олега Горбового. Реагувати на деякі дописи не дуже хотів – надто багато треба зусиль, щоб переконати когось у чомусь… Але розпочав з того, що дискусію затіяла група «Моя Старосамбірщина», в яку, за словами доктора, надсилали для розповсюдження профілактичні матеріали, статистику чи міркування лікарів. Але адміністратори відкидували, хоча власне такі матеріали могли б бути доброю наукою. І ми, твердить пан Горбовий, мали б набагато ліпшу статистику, якби вчасно вчили людей жити при коронавірусі. Інші групи соцмереж реагували на медиків, тільки ця – ні. Зате тепер, коли справді біда, знайшлося багато критиків.

Велика проблема нинішньої медицини, каже Олег Володимирович, у тому, що люди навчилися лікуватися, зокрема, від симптомів коронавірусу, завдяки Інтернету, або формулі «Баба бабі сказала», або відразу біжать в аптеку. І хоч кожен знає свого сімейного лікаря, знає, що увесь процес лікування розпочинається з нього, але спочатку лікуються самотужки – хтось комусь сказав, що «тиждень тово попий і все проходить». На ділі стається навпаки. Після тижня такого самолікування невідомо від чого – звичайний грип, пневмонія, нежить чи просто ангіна, пацієнт геть знесилений приходить чи його привозять до лікарні і тоді – гвалт, рятуйте! Часто лікувати задавнені симптоми дуже складно. І хто винен у такій ситуації? Звичайно, лікар, скаже простий обиватель, а соціальні мережі піділлють масла до вогню… Трапляється, люди самотужки купують собі так звані важкі антибіотики і самі собі роблять призначення. Хоча розпочинати треба зі слабких і дивитися на динаміку. Якщо пацієнт лікував себе важкими антибіотиками і ефекту не було, то що після цього має робити чи вводити лікар, в пацієнт ускладнений? А родичі здіймають галас… Олег Горбовий попросив провізорів в аптеках пояснювати людям, які замовляють той чи інший товар, куди треба йти найперше – до сімейного лікаря, а не продавати будь-що, бо виторг важливіший. Така безконтрольна реалізація медикаментів тільки ускладнює ситуацію.

Пан Горбовий розповів і про ситуацію з лікарськими кадрами. Обіцяних державою премій нема і невідомо, коли будуть і чи будуть взагалі. Та що там премії, коли за липень медики не отримали зарплати. Нині масово медсестри та санітарки пишуть заяви чи то у відпустки, чи то на розрахунок. Самі подумайте, молодший медпрацівник отримує якісь 3 тисячі гривень і то не вчасно… Хто б хотів за такі гроші йти на зміну до хворих людей і наражати себе на велику небезпеку. І себе, і членів своїх родин… Ми просто благаємо своїх медпрацівників залишатися на роботі… Тому, вважає пан Горбовий, у такій ситуації нагнітати негативні настрої на і без того втомлених людей активістам та коментувальникам не пасувало б. Як і обгаджувати медиків, які працюють у надзвичайних ситуаціях. Навпаки, ми, як ніколи, потребуємо підтримки і допомоги. А займатися цькуванням чи обливання брудом, сидячи на Фейсбучній канапі, – найпростіше. І насамкінець нагадав, що вірус самотужки не приходить ні до кого в домівку, це люди його самі приносять.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити