Лютовиська школа, захищаючи себе, дійшла до суду

SambirWZ
185

Лютовиська школа, захищаючи себе, дійшла до суду

Майже сенсація – учителька Лютовиської школи поскаржилася Феміді на рішення ради Воютицької об’єднаної громади про реорганізацію. Громада і колектив школи готові відстоювати права й комфорт школярів.

“І ТЕ, що громада та колектив школи вирішили подавати до суду, я вважаю, дуже цінним, бо це є прецедент для всієї Львівської області і для України: чи не вперше школа позивається з радою через те, що її закрили», – пояснила депутатка Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. Цей загальноосвітній навчальний заклад під керівництвом Воютицької ОТГ депутати перетворили на школу початкових ступенів, хоч батьки та вчителі протестували. Учням школи довелося б їздити до сусідньої, а це щонайменше 3 кілометри дороги та гірші умови, кажуть батьки… Вже відбулося перше підготовче засідання. Проте, суддя закрила провадження у цій справі. Пояснила тим, що позов не може розглядати адміністративний суд. Та адвокат подаватиме апеляцію на це рішення.

«Школа зараз на стадії реорганізації. Нас вже зробили філією Воютицької опорної школи. Поки що вчителі у відпустках, але після виходу з відпусток ми будемо автоматично вже звільнені, а наші діти будуть ходити невідомо по яких школах», – каже директор Михайло Глинянський. Нагадаємо, 20 квітня на сесії Воютицької об’єднаної територіальної громади депутати зі семи округів проголосували за те, щоби понизити ступінь Лютовиської загальноосвітньої школи, реорганізувавши її зі середньої у початкову. Про перетворення навчального закладу почали говорити через брак коштів на його утримання. Від себе додамо, що за таке рішення депутати голосували двічі. Прийняли рішення, люди збунтувалися і голова громади Михайло Яремко вирішив знову поставити це питання на голосування, так би мовити, «контрольний  постріл». Обранці вдруге прийняли рішення про пониження ступеня школи. Ще тоді голова громади говорив про те, що на усі школи його території не вистачає 5 мільйонів гривень. І крок – пониження статусу школи, вимушений.

Директор навчального закладу Михайло Глинянський минулого тижня розповів «Високому Замку» про те, що до реорганізації навчалося більше шістдесяти дітей, яких вчили два десятки педагогів. Колектив в установленому порядку попередили про імовірне звільнення, проте, за словами директора, ніхто з керівників громади не пропонував нікому ніякої роботи. Куди людям йти 1 вересня?

Ми не знаємо, чи відбудеться суд, яким буде рішення. але хочемо повторити слова обласної депутатки. Якщо суд відбудеться, то це стане прецедентом на усю Україну. Бо оптимізація через нестачу дітей – крок вимушений, але якщо Феміда прийме рішення на користь вчителів і дітей  то на скороченні освітянських видатків можна ставити крапку.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар